Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

Wydarzenia: Dzień Kultury Fizycznej

Nauczanie

Konferencja: prawa człowieka w nauczaniu Papieża Jana Pawła II

jan paweł drugi fot. Grzegorz Gałązka

Dzisiaj odbywa się w Rzymie konferencja pt. „Prawa człowieka w nauczaniu Papieża Jana Pawła II”. Została zorganizowana w 20. rocznicę przyznania przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie tytułu Doktora Honoris Causa Papieżowi Polakowi. Rektor uczelni wraz z uczestnikami był dzisiaj obecny na audiencji ogólnej z Ojcem Świętym. 

 

Prof. Michał Zasada podkreślił, że charakter uczelni bardzo zbliża ją do wrażliwości Papieża Franciszka, który bardzo podkreśla znaczenie praw człowieka i troski o środowisko. Rektor SGGW odwiedził po audiencji Radio Watykańskie.

„Rzym jest dobrym miejscem, żeby budować wspólnotę międzyludzką i międzyinstytucjonalną. Cieszę się, że w czasie tej konferencji pojawiły się osoby z wielu uniwersytetów w Polsce, z Uniwersytetu Warszawskiego, z Uniwersytetu Jagiellońskiego, z Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie oraz z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i jeszcze paru innych uczelni. Cieszę się bardzo, że organizujemy tę konferencję z Uniwersytetem Roma Tre, z którym mamy szansę dzięki temu nawiązać szersze kontakty, dlatego, że trwają już one od kilku lat, przede wszystkim w zakresie nauk prawnych, prawa rolnego, ale chcemy to rozszerzyć, bo okazało się, że to nie jest taki zupełnie klasyczny uniwersytet, ale coś znacznie szerszego, coś bardzo podobnego do SGGW. Trzecia rzecz to to, że udało nam się również porozmawiać z panem ambasadorem, ekscelencją Adamem Kwiatkowskim i myślę, że przy współpracy z ambasadą uda nam się rzeczywiście sprawy polskie tutaj w Watykanie i we Włoszech podnosić na odpowiedni poziom.“

Źródło:
;