Imieniny: Filipa, Pauliny

Wydarzenia: Dzień Matki

Jan Paweł II na dziś

Konferencja „Wadowice 7 czerwca 1979 – czterdzieści lat później”

 fot. mat. pras./ domjp2.pl

17 czerwca w sali teatralnej odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa pn. "Wadowice. 7 czerwca 1979 – 40 lat później" współorganizowana przez Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach oraz Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Z okazji okrągłej rocznicy pielgrzymki przygotowano wystąpienia, które stanowiły analizę papieskiego nauczania z tej wizyty w Polsce. Zastanawiano się także nad tym, jak to wydarzenie zmieniło ówczesny świat i czy jest ono aktualne również dzisiaj.

Ze strony Uniwersytetu za organizację konferencji odpowiedzialny był ks. dr hab. Robert Tyrała, prorektor ds. studenckich i dydaktyki, który był także pierwszym z prelegentów. Licznie zgromadzeni słuchacze mieli możliwość wysłuchania sześciu wykładów specjalistów od papieskiego nauczania, związanych z Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Wśród prelegentów był także rodowity Wadowiczanin – dr Tomasz Graff. Szczególnie osobisty charakter miało wystąpienie ks. kard. Stanisława Dziwisza, długoletniego sekretarza Ojca Świętego.

Po każdej z dwóch części bardziej wykładowych słuchacze mieli także możliwość zadawania pytań i aktywnego włączenia się w spotkanie. Cieszy, że skorzystały z tego zarówno osoby, które pamiętają tę pielgrzymkę, ale także przedstawiciele młodego pokolenia, dla których sam Jan Paweł II jest już postacią historyczną.

Oceń treść:
Źródło:
;