Imieniny: Wita, Jolanty

Wydarzenia: Światowy Dzień Praw Osób Starszych

Rozrywka

Konkurs “Edmund Wojtyła. Brat św. Jana Pawła II”

rodzina wojtyłów fot. Materiały prasowe

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach oraz Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Krakowie zapraszają uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych z województwa małopolskiego do wzięcia udziału w konkursie wiedzy o rodzinie Wojtyłów. Tegoroczna, pierwsza edycja turnieju odbywa się pod hasłem „Edmund Wojtyła. Brat św. Jana Pawła II". Rejestracja uczestników trwa do 3 marca 2023 roku.

 

Celem konkursu jest przybliżanie postaci św. Jana Pawła II Patrona Małopolski, zwłaszcza poprzez odwołanie się do nieprzemijających wartości zakorzenionych w życiu Jego rodziny. Będzie to także okazja do poznania codziennego życia Wojtyłów i zachęta do odkrywania własnych pasji i zdolności.

Konkurs odbędzie się w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Do każdego z nich przypisana jest literatura przedmiotu, którą w tym roku stanowi książka „Edmund Wojtyła. Brat św. Jana Pawła II” autorstwa Mileny Kindziuk. Uczestnicy mogą poszerzyć wiedzę korzystając z przygotowanych przez Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach podcastów z serii „Dom mojego dzieciństwa” oraz „Wojtyłowie. Śladami rozmów z dawnych lat”.

Dwa pierwsze etapy odbędą się na terenie szkół, z których zgłosili się uczestnicy: etap szkolny 8 marca 2023 roku o godzinie 13.00, etap rejonowy 19 kwietnia 2023 roku o godzinie 13.00. Etap wojewódzki i uroczysty finał konkursu przewidziano na 7 czerwca 2023 roku w Wadowicach. Na finalistów konkursu czekają atrakcyjne cenne nagrody.

Zgłoszenia do udziału w konkursie powinna dokonać osoba odpowiedzialna za przeprowadzenie go na terenie szkoły (katecheta lub inny nauczyciel). Należy je przesłać do 3 marca 2023 roku drogą mailową na adres: konkurswkatechezie@gmail.com

Konkurs swoim patronatem objęli: Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski – Metropolita Krakowski, pan Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego oraz pani Barbara Nowak – Małopolski Kurator Oświaty. Wszystkie szczegółowe informacje na temat wydarzenia znajdują się w regulaminie, z którym można zapoznać się na stronie internetowej katecheza.diecezja.pl.

Źródło:
;