Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

Wydarzenia: Dzień Kultury Fizycznej

Jan Paweł II na dziś

konkurs papieski edycja studencka fot. Instytut Tertio Millennio

Instytut Tertio Millennio we współpracy z Teologią Polityczną (Fundacja Świętego Mikołaja) ogłaszają pierwszą edycję Konkursu Papieskiego przeznaczoną dla studentów i doktorantów. Start 1 czerwca.

 

Konkurs adresowany jest do: absolwentów studiów I. stopnia, studentów studiów II. stopnia oraz studentów studiów III. stopnia. Składa się z 3 etapów. Oprócz gali finałowej cały Konkurs odbywa się w formule online. W pierwszym etapie Konkursu rozpoczynającym się 1 czerwca są 2 tygodnie na rejestrację oraz wypełnienie testu online z wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II.

HARMONOGRAM KONKURSU:

I ETAP: test online
Termin: 1-15 czerwca 2021

II ETAP: pisanie esejów
Termin: 18 czerwca - 16 lipca 2021

III ETAP: ustna obrona prac oraz gala finałowa
Termin: 14 sierpnia 2021

Rejestracja na stronie: http://studencikonkursjp2.pl/  


Konkurs Papieski Edycja Studencka jest równolegle odbywającym się konkursem do Konkursu Papieskiego skierowanego do licealistów. Edycja ta jest odpowiedzią na zauważalną potrzebę adekwatnego konkursu dla studentów uczelni wyższych, aby i oni mogli wykazać się znajomością nauczania Jana Pawła II. Zwycięzcy będą mogli tę wiedzę pogłębiać na rocznych interdyscyplinarnych studiach podyplomowych – JP2 Studies - na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu Angelicum w Rzymie.

Konkurs Papieski kształtuje twórcze myślenie, stwarza możliwość skonfrontowania własnych przekonań z przesłaniem papieża Polaka. Jest więc zaproszeniem do rozpoczęcia głębszych studiów nad myślą Jana Pawła II oraz pogłębiania wiedzy z zakresu Katolickiej Nauki Społecznej.

Oceń treść:
;