Imieniny: Miroslawa, Aleksandra

Wydarzenia:

Jan Paweł II na dziś

Konkurs plastyczny dla dzieci „Pocztówka do Nieba”

pocztówka do nieba fot. Muzeum Archidiecezjalne

Chcąc zachęcić dzieci i młodzież do kreatywnego udziału w obchodach 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, a także pragnąc urozmaicić okres kwarantanny domowej, Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie ogłasza konkurs plastyczny na najciekawszą „Pocztówkę do Nieba” adresowaną do św. Jana Pawła II.

 

Konkurs plastyczny „Pocztówka do Nieba” to inicjatywa skierowana do dzieci i młodzieży w trzech kategoriach wiekowych: 4-6 lat, 7-10 lat, 11-15 lat. W ten sposób Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie zachęca dzieci i młodzież do czynnego udziału w tegorocznych obchodach 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Celem konkursu jest aktywizacja dzieci młodzieży szkolnej w okresie kwarantanny domowej i promowanie drogą elektroniczną obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II w Polsce oraz w regionie.

Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną (np. ołówek, kredka, pastele, farby plakatowe, wycinanki itp.) lub w wybranym graficznym programie komputerowym. Do konkursu dopuszcza się wyłącznie formy plastyczne płaskie wykonane na dowolnym materiale, papierze o dowolnym rozmiarze, jednak nie przekraczającym formatu A3 (297x420mm). Tematyka prac powinna być ściśle związana z ideą konkursu, tzn. z zaprojektowaniem pocztówki adresowanej do św. Jana Pawła II i upamiętniającej stulecie Jego urodzin.

Zdjęcia lub skany prac konkursowych powinny zostać nadesłane drogą elektroniczną na adres mailowy kontakt@archimuzeum.pl do 17 maja 2020 r. do godz. 17:00.

Spośród nadesłanych prac komisja konkursowa wyłoni trzech laureatów - po jednym z każdej grupy wiekowej. Lista laureatów zostanie opublikowana na stronie internetowej archimuzeum.pl oraz na facebookowym profilu muzeum, gdzie ukażą się także zdjęcia nadesłanych prac. Zwycięskie prace będą mogły zostać zaprezentowane w Muzeum Archidiecezjalnym w Krakowie (ul. Kanonicza 19-21), jeśli autorzy prac dostarczą je drogą pocztową lub bezpośrednio.

Dla zwycięzcy każdej kategorii wiekowej przewidziano nagrody rzeczowe, a dla wszystkich uczestników konkursu - pamiątkowe dyplomy.

Muzeum Archidiecezjalne w Krakowie mieści się w kamienicach przy ul. Kanoniczej 19 i 21. W obu tych domach mieszkał od 1951 do 1967 roku ks. Karol Wojtyła. Muzeum prezentuje sztukę sakralną i religijną, promuje współczesnych artystów szukających inspiracji w religii, a także eksponuje osobiste przedmioty oraz pamiątki po Karolu Wojtyle - papieżu Janie Pawle II. Bogatą kolekcję tzw. darów papieskich, stanowią przedmioty z całego świata, które Ojciec Święty otrzymywał podczas swoich licznych podróży apostolskich, jak i spotkań z pielgrzymami w Watykanie.

Oceń treść:
Źródło:
;