Imieniny: Tekli, Boguslawa, Linusa

Wydarzenia: Dzień Spadającego Liścia

Pod oknem

biskup robert chrząszcz i dzieci z oazy fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

– W każdej wspólnocie widać było ewangeliczny entuzjazm. To daje nadzieję, że ci młodzi, którzy spotkali się z Panem Bogiem podczas rekolekcji, będą w stanie przekazać swoim rówieśnikom świadectwo bycia w Kościele, czyli trwania razem przed Panem i wspierania się w różnych działaniach, zabawie i modlitwie – mówił bp Robert Chrząszcz po spotkaniach z oazowiczami. W piątek odwiedził wspólnoty przeżywające rekolekcje w 10 miejscach w archidiecezji i poza nią.

 

Dzieci, młodzież oraz rodziny w siódmym dniu swoich rekolekcji miały okazję porozmawiać i pomodlić się z bp. Robertem Chrząszczem oraz ks. Ryszardem Gackiem, moderatorem diecezjalnym Ruchu Światło-Życie.

Wśród wielu pytań, które dzieci zadawały biskupowi, pojawiło się kilka związanych z modlitwą. – Gdy śpiewam, tańczę, czytam Pismo Święte czy odpoczywam i myślę o Panu Bogu ważne jest to, żeby moje serce było przy Nim. Wiecie doskonale, że czasem nasze usta mówią, oczy czytają, a serce jest gdzie indziej. Ono musi być przy Panu Bogu. Musimy mieć świadomość, że to jest czas dla Niego, w tej danej chwili chcę o Nim szczególnie pamiętać. Oczywiście, myśli mogą uciekać, ale jak tylko zauważę, że się oddalam, to jak najszybciej powracam do rozmowy z Nim – odpowiedział bp Chrząszcz.

Nawiązując do ważnych momentów rekolekcji, m.in. przyjęcia Pana Jezusa jako osobistego Pana i Zbawiciela, które odbywa się na pierwszym stopniu Oazy Nowego Życia, biskup zaznaczył, że to wybranie Chrystusa jest najistotniejszą decyzją w życiu. Powinna ona mieć odzwierciedlenie w kolejnych życiowych wyborach. – Wszystkie inne postanowienia powinienem podejmować na podstawie tego najważniejszego – Jezus jest moim Panem i Zbawicielem. Chcę iść i wybierać według tej podstawowej decyzji. Życzę wam, moi drodzy, wytrwałości w tym pięknym wyborze – mówił biskup do uczestników.

Po odwiedzeniu 21 wspólnot oazowych podczas dwóch turnusów bp Chrząszcz przyznał, iż spotkania z dziećmi, młodzieżą i rodzinami były dla niego umocnieniem i radością. – W każdej wspólnocie widać było ewangeliczny entuzjazm. To daje nadzieję, że ci młodzi, którzy spotkali się z Panem Bogiem podczas rekolekcji, będą w stanie przekazać swoim rówieśnikom świadectwo bycia w Kościele, czyli trwania razem przed Panem i wspierania się w różnych działaniach, zabawie i modlitwie – stwierdził biskup. Podziękował wszystkim uczestnikom za poświęcenie części wakacyjnego czasu na rekolekcje. Wyraził również wdzięczność wobec kapłanów i animatorów, którzy poprzez swoją służbę pomagają uczestnikom spotkać się z Panem Bogiem.

Od lat u Matki Bożej Kalwaryjskiej młodzi dziękują za rekolekcje wakacyjne i proszą o łaski na nowy rok formacyjny. Już teraz zapraszamy wszystkich oazowiczów oraz członków innych wspólnot formacyjnych, którzy przeżywali rekolekcje w wakacje, na jubileuszowe #rekodziękczynienie w Kalwarii Zebrzydowskiej 27 sierpnia. Tradycyjnie rozpocznie je uroczysta Eucharystia o godz. 10.

Źródło:
;