Imieniny: Wawrzynca, Kosmy, Damiana

Wydarzenia: Europejski Dzień Ptaków

Małopolska

Kraków dołącza do kampanii „Niech stanie się światłość” 

 fot. Materiały prasowe

W poniedziałek 9 listopada kładka im. o. Bernatka w Krakowie będzie rozświetlona w kolorze białym. Przez tę całonocną iluminację miasto włącza się w Globalną Kampanię Solidarności „Niech stanie się światłość” i zaznacza swój sprzeciw wobec antysemityzmu, rasizmu, nienawiści i nietolerancji.

 

Akcję „Niech stanie się światłość” zainicjował Międzynarodowy Marsz Żywych. Nawiązuje do pogromu Żydów w Niemczech w nocy z 9 na 10 listopada 1938 r. Wydarzenie znane pod nazwą „Nocy Kryształowej” – od odłamków szkła i kryształów z potłuczonych 1400 witryn żydowskich sklepów, mieszkań i synagog – uważa się za preludium holokaustu.

– Przyłączając się do akcji „Niech stanie się światłość” dajemy wyraz przesłaniu, że ataki na Żydów oraz przedstawicieli innych wyznań, ras i światopoglądów są niedopuszczalne – podkreślają krakowscy organizatorzy wydarzenia.

Na stronie internetowej motl.org/let-there-be-light już od 2 listopada można pozostawić swoje świadectwo lub dołączyć do wspólnego wezwania: „Zjednoczmy świat, rzucając światło ponad ciemnością nienawiści”.

Oceń treść:
;