Imieniny: Mariki, Benity, Eustachego

Wydarzenia: Dzień Księgowego

Skarby Kościoła

Kraków: Konferencja rektora Sanktuarium Świętego Oblicza w Manoppello

 fot. mat. pras.

W imieniu Polskiego Centrum Syndonologicznego, Zgromadzenia Księży Legionistów Chrystusa oraz Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” serdecznie zapraszamy do papieskiego Centrum na Białych Morzach w Krakowie na spotkanie z rektorem Sanktuarium Świętego Oblicza w Manoppello, które odbędzie się w najbliższą sobotę 9 grudnia o godz. 16:00 przy wystawie kopii całunu turyńskiego "Kim jest Człowiek z Całunu?".

W tym dniu rektor sanktuarium w Manoppello o. Carmine Cucinelli OFMCap wygłosi konferencję, w której opowie o chuście czczonej od wieków we włoskim Manoppello, na której widnieje odbicie twarzy Chrystusa.

Wstęp na konferencję jest wolny.

Wystawę kopii całunu turyńskiego przy Centrum Jana Pawła II można oglądać codziennie w godzinach od 9 do 17. Odkąd w 2012 roku została ona utworzona przez międzynarodową organizację Othonia, wzbudza duże zainteresowanie wśród pielgrzymów nawiedzających papieskie sanktuarium. Od października br. przy wystawie działa Polskie Centrum Syndonologiczne badające historię świętego płótna z Turynu.

Więcej informacji na temat wystawy można znaleźć na stronie www.calun.info

Oceń treść:
Źródło:
;