Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana

Wydarzenia: Dzień Górnika - Barbórka

Małopolska

Kraków przywitał Nowy Rok

 fot. Wojciech Wandzel / www.wandzelphoto

Kraków spektakularnie przywitał Nowy Rok! Podczas imprezy sylwestrowej w Krakowie pojawiło się 150 tys. osób, z czego 20 tys. bawiło się pod samą sceną na Rynku. W multimedialnym widowisku wzięło udział ponad 50 artystów. Niezapomniane występy z efektowną oprawą wizualną trwały do godziny 1:30, jednak wypełniona po brzegi płyta Rynku kontynuowała świętowanie nadejścia Nowego Roku nawet po zakończeniu widowiska. Dzięki współpracy Miasta Kraków, Krakowskiego Biura Festiwalowego oraz Telewizji TVN impreza sylwestrowa prosto z Krakowa była niezapomnianym przeżyciem zarówno dla zgromadzonej na Rynku publiczności, jak i widzów przed telewizorami.

 

30 tirów sprzętu, kilometry kabli, tysiąc metrów kwadratowych zaplecza, prąd, który mógłby zasilić niejedno krakowskie osiedle oraz multimedialna scena, o szerokości 50 m i wysokości sięgającej 20 m, pokaz światła i dźwięku tworzony przez blisko 1500 świateł i laserów, w tym ponad tysiąc inteligentnych punktów świetlnych zagwarantowało znakomite, spektakularne show, podczas którego usłyszeliśmy znane i lubiane hity w wykonaniu największych gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Przygotowania do imprezy rozpoczęły się już na początku grudnia. W prace zaangażowani zostali specjaliści od akustyki, oświetlenia i techniki scenicznej oraz cały sztab ekspertów z zakresu organizacji i promocji koncertów oraz imprez masowych. Rok 2015 żegnaliśmy w znakomitym towarzystwie największych gwiazd polskiej piosenki. Wśród nich znaleźli się: Edyta Górniak, Justyna Steczkowska, Agnieszka Chylińska, Patrycja Markowska, Magda Steczkowska, Ania Wyszkoni, Natalia Kukulska, Maciej Maleńczuk z projektem Jazz for Idiots, Honorata Skarbek, Mrozu, Afromental oraz Kozak System i Red Lips. Artystów wspierali najlepsi wokaliści, performerzy i tancerze z programów X Factor i Mam Talent!: Sabina Jeszka, Marta Podulka, Michał Szpak, Paweł BIBa Binkiewicz i Natalia Capelik-Muianga. Imprezę poprowadzili popularni prezenterzy telewizji TVN: Magdalena Mołek, Patricia Kazadi, Marcin Prokop i Olivier Janiak. Wszystko w najlepszym scenograficznym opakowaniu stworzonym przez Giorgosa Stylianou, a wyreżyserowanym przez Macieja Sobocińskiego. Choreografię widowiska przygotował Agustin Egurrola.

O bezpieczeństwo uczestników zadbało 150 policjantów wspomaganych przez krakowską Straż Miejską oraz ponad 200 ochroniarzy, zastęp Straży Pożarnej i 5 karetek pogotowia. Uporządkowaniem terenu imprezy i okolic zajęło się blisko 70 pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu wspólnie z organizatorami zadbał o sprawny powrót wszystkich do domu i na tę wyjątkową noc przygotował specjalny rozkład tramwajów i autobusów.

;