Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

Wydarzenia:

Internet

Kraków: unikatowa animacja “Jestem z Wami: w stulecie urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II”

mozaiki fot. IDMJPII

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie przygotował unikatową animację filmową stworzoną w oparciu o ożywione obrazy z mozaik o. Marko Rupnika SJ z papieskiego sanktuarium na Białych Morzach.

 

Z okazji liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II, Instytut Dialogu Międzykulturowego w Krakowie w swoim kanale YouTube opublikował unikatową animację. Na 10-minutowym filmie „ożyły” biblijne postacie z mozaik o. Marko Rupnika SJ, które zdobią ściany papieskiego sanktuarium na Białych Morzach.

Kolejne sekwencje filmu opowiadają o duchowym życiu i nauczaniu Ojca Świętego. Animacja łączy w sobie ożywione obrazy o. Rupnika oraz fragmenty tekstów biblijnych i wypowiedzi papieskie. Pokazuje dzieje ludzkości od biblijnego stworzenia świata przez przymierze z Bogiem, zbawienie człowieka aż po wstąpienie do Złotej Jerozolimy.

Animacja jest częścią projektu „Jestem z Wami: w stulecie urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II”, który został zrealizowany dzięki wsparciu z programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura w sieci”. Film stworzyła Monika Rybczyńska – pomysłodawczyni i autorka logo Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Jezuita o. Marko Rupnik jest światowej sławy artystą. Jego dzieła nawiązują do sztuki wschodniej i poza krakowskim zdobią także sanktuaria w Watykanie, w Lourdes, w Fatimie i w San Giovanni Rotondo.

Oceń treść:
Źródło:
;