Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida

Wydarzenia: Dzień bez Telefonu Komórkowego

Pod oknem

Krakowski Archidiecezjalny Konkurs Wiedzy Liturgicznej

 fot. Fotolia.com

Matka Kościół bardzo pragnie, aby wszyscy wierni byli wdrażani do pełnego, świadomego i czynnego udziału w obrzędach liturgicznych, jakiego domaga się sama natura liturgii - napisano w konstytucji o liturgii świętej "Sacrosanctum Concilium".

 

W odpowiedzi na wezwanie Soboru Watykańskiego II, do troski o świadome uczestnictwo wiernych w czynnościach liturgicznych, Duszpasterstwo Służby Liturgicznej i Ruchu Światło – Życie Archidiecezji Krakowskiej z pomocą parafii św. Mikołaja w Chrzanowie oraz parafii św. Bartłomieja w Mogilanach organizuje Archidiecezjalny Konkurs Wiedzy Liturgicznej, dla uczniów szkół średnich oraz gimnazjalistów.

Aby zapisać się na konkurs, trzeba zrobić za pomocą formularza: http://goo.gl/forms/WI2srTZXZH lub zapytać o konkurs w swojej parafii. Osoby odpowiedzialne za formację liturgiczną, które chcą przeprowadzić konkurs dla swoich podopiecznych, mogą skontaktować się z organizatorami za pomocą specjalnego formularza: http://goo.gl/forms/Gey50Yd0zU lub drogą mailową na akwl.zgloszenia@gmail.com.

Konkurs jest dwuetapowy. I etap odbywa się dnia 21 listopada, finał odbywa się 5 marca. Konkurs na obydwu etapach ma formę pisemną.

Więcej szczegółów: https://www.facebook.com/liturgia.konkurs/

 

Źródło:
;