Imieniny: Filipa, Pauliny

Wydarzenia: Dzień Matki

Jaśniej

Ks. Węgrzyniak: Miłosierdzie to miłość, która zawsze chce pomóc drugiemu

ksiądz węgrzyniak fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Miłosierdzie to taka miłość, która zawsze chce pomóc, zawsze chce pomóc drugiemu - mówi biblista ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak w komentarzu dla Vatican News - Radia Watykańskiego do Ewangelii Niedzieli Bożego Miłosierdzia 7 kwietnia.

 

Jak podkreśla ks. Wojciech Węgrzyniak, jedna z najpiękniejszych odpowiedzi na pytanie „Co to jest Miłosierdzie?” znajduje się w Ewangelii według św. Jana, którą czytamy w Niedzielę Bożego Miłosierdzia. „Jezus nie przychodzi z pretensjami do uczniów, że Go zostawili samego pod krzyżem, lecz mówi: ‘Pokój wam!’ (J 20,19). Nie szuka winnych i nie robi jakiegoś procesu, ale mówi o odpuszczaniu grzechów: ‘Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone’ (J 20,23) - zaznacza ks. Węgrzyniak - Nie wypomina im, że byli za słabi, chociaż trzy lata ich przygotowywał, lecz wiedząc, że są słabi, tchnie na nich i daje im Ducha, bo bez Ducha oni zawsze będą słabi”. 

Biblista wskazuje na fakt, że Jezus nie ma pretensji nawet do Tomasza o to, gdzie był w Wielkanoc, gdy Chrystus po raz pierwszy przyszedł do apostołów. „Po ośmiu dniach pozwala mu się poznać, bo wie, że jak jesteś Tomaszem, to przyjdziesz dopiero wtedy, kiedy przychodzi Tomasz” -  mówi ks. Wojciech Węgrzyniak.

Źródło:
;