Imieniny: Filipa, Pauliny

Wydarzenia: Dzień Matki

Jaśniej

Ks. Węgrzyniak: trwać w Chrystusie - to nasze zadanie

winogrono fot. Krzysztof Petela

My jesteśmy jak latorośle. Jezus jest winnym krzewem. I to tak naprawdę On dzięki swojemu słowu nas oczyszcza. Jego Ojciec robi wszystko, żeby ta winorośl funkcjonowała jak najlepiej, a naszym zadaniem, jedynym zadaniem w tej Ewangelii, to jest po prostu trwać w Chrystusie - mówi biblista ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak w komentarzu dla Vatican News - Radia Watykańskiego do Ewangelii Piątej Niedzieli Wielkanocnej 28 kwietnia.

 

Ks. Wojciech Węgrzyniak zaznacza, że „od czasu do czasu zastanawiamy się, co jest najważniejsze, cośmy powinni przede wszystkim w życiu robić”. Biblista wskazuje, że odpowiedź znajduje się w dzisiejszej Ewangelii. „Przede wszystkim powinniśmy trwać w Chrystusie” - mówi.

Jezus podkreśla, że On jest winnym krzewem, a my latoroślami. Słowo Jezusa nas oczyszcza. Bóg Ojciec robi wszystko, żeby winorośl naszego życia  funkcjonowała jak najlepiej, dlatego ważne jest trwanie w Chrystusie. „Greckie słowo ‘menein’ może również oznaczać ‘mieszkać’, więc to trwanie naprawdę oznacza bycie jak we własnym domu, bycie kogoś bliskiego, bycie na stałe” - wyjaśnia biblista.

Na zakończenie ks. Węgrzyniak zachęca do nieustannego trwania w Chrystusie „To jest absolutnie najważniejsze. A wtedy zobaczymy, że życie będzie przynosiło więcej owoców i to życie będzie płynęło nie tylko w nas, ale również w tych, z którymi będziemy blisko” - podsumowuje.

Źródło:
;