Imieniny: Filipa, Pauliny

Wydarzenia: Dzień Matki

Jaśniej

Ks. Węgrzyniak za Papieżem: Duch Święty kluczem do czytania Pisma Świętego

ksiądz węgrzyniak fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

W 2016 roku, kiedy Papież Franciszek był w Krakowie, udało mi się zadać mu pytanie: Ojcze Święty, co jest kluczem do czytania Pisma Świętego? On odpowiedział tylko jednym słowem - Duch Święty - mówi biblista ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak w komentarzu dla Vatican News - Radia Watykańskiego do Ewangelii Trzeciej Niedzieli Wielkanocnej 14 kwietnia.

 

Jak przypomina ks. Wojciech Węgrzyniak „Jezus mówi po zmartwychwstaniu do swoich uczniów, że musi się wypełnić wszystko, co o Nim jest napisane w Prawie Mojżesza, u Proroków i w Psalmach” (por. Łk 24, 44). 

Jednocześnie, podkreśla biblista „zadajemy sobie pytanie - jak to jest napisane? Przecież czytamy te księgi i wcale tam Jezusa nie widzimy”. Odpowiedź znajduje się w Ewangelii czytanej w Trzecią Niedzielę Wielkanocną. „Otóż Jezus oświecił ich umysły, aby rozumieli Pisma. Bez tego światła, jakim jest Duch Święty, nie można rozumieć Pisma” - zaznacza ks. Węgrzyniak, powołując się na słowa Papieża Franciszka z Krakowa z 2016 r.

„Jezus nie może się mylić, na pewno jest w całej Biblii, natomiast my czasem możemy nie mieć Ducha, który widzi Jezusa tam, gdzie On naprawdę jest” - podsumowuje biblista w komentarzu dla Vatican News - Radia Watykańskiego.

Źródło:
;