Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety

Wydarzenia: Dzień Sapera

Książka

 fot. materiały prasowe

24 stycznia przypadnie 4. rocznica śmierci Heleny Kmieć. W tym samym dniu Fundacja jej imienia planuje zaprezentować książkę dla dzieci, która będzie poświęcona tej niezwykłej wolontariuszce misyjnej.

- Od 3 lat nasza organizacja prowadzi ogólnopolski projekt edukacyjny „Podaj dobro dalej”, który ma inspirować młodsze pokolenia do podejmowania działań wolontariackich. To właśnie Helena jest dla nich często przewodnikiem, jak i przykładem, że od najmłodszych lat można wspierać bezinteresownie bliskich. Książka prezentuje poszczególne historie z różnych etapów życia Helenki, mówiące o przyjaźni, pomocy drugiemu i zaufaniu Bogu - opisuje Marta Trawińska, dyrektor biura Fundacji im. Heleny Kmieć.

Wydawnictwo będzie nosić tytuł „Podróż po miłość, czyli niezwykłe życie Helenki Kmieć”. Każdy rozdział to unikatowa historia z życia bohaterki ozdobiona pięknymi ilustracjami.

„Książka będzie składała się z 14 rozdziałów, całościowo zamykając się w około 100 stronach. Do współpracy zaprosiliśmy dwie utalentowane, młode dziewczyny: Alicję Maciejewską, która zajęła się warstwą tekstową oraz Natalię Krawiec, która wyczarowała świat Heleny za pomocą ilustracji” - opisują twórcy książki.

Ich zamiarem jest wydanie książki w większym nakładzie, by stanowiła ona kolejną cegiełkę w programie stypendialnym organizacji. - Potrzebujemy w tym jednak pomocy, gdyż z uwagi na pandemię, większość naszych akcji została odwołana i nie mamy możliwości finansowych, by wydać tę niezwykłą książkę. Prowadzimy więc zbiórkę i mamy nadzieję, że wspólnymi siłami stworzymy coś trwałego i pięknego - tłumaczy Trawińska.

Nową inicjatywę Fundacji im. Heleny Kmieć można wspomóc na stronie www.zrzutka.pl/ze9j75. „Decydując się na wpłatę określonej kwoty, zapewniamy przedpremierową przesyłkę książki w styczniu do waszych domów” - zapowiada Fundacja im. Heleny Kmieć.

Helena Kmieć urodziła się w 1991 r. w Krakowie. Do Wolontariatu Misyjnego Salvator w Trzebini wstąpiła w 2012 r. Od początku mocno angażowała się w działalność wspólnoty. Posługiwała na placówkach misyjnych w Rumunii, na Węgrzech i w Zambii. 8 stycznia 2017 r. rozpoczęła półroczną posługę jako wolontariuszka misyjna w ochronce dla dzieci w Cochabamba w Boliwii, gdzie została zamordowana 24 stycznia 2017 r.

Misją Fundacji im. Heleny Kmieć, działającej od 2017 r., jest wszechstronne wsparcie placówek w krajach misyjnych w opiece nad dziećmi i młodzieżą, która zmaga się z wieloma problemami, takimi jak bieda, bezdomność, choroby czy brak edukacji, a także brak miłości i pięknych relacji z drugim człowiekiem. „Fundacja została powołana, aby jednoczyć wszystkich ludzi gotowych nieść pomoc potrzebującym na każdy możliwy sposób - i tak jak czyniła to śp. Helena Kmieć - dawać im nadzieję na lepsze jutro” - podkreślono na jej stronie internetowej.

Oceń treść:
Źródło:
;