Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty

Wydarzenia: Dzień Stoczniowca i Marynarza

Książka

Książka-wywiad papieża na Jubileusz Miłosierdzia

 fot. stanislawbm.pl

W styczniu 2016 r. ukaże się we Włoszech książka, będąca zapisem rozmowy papieża Franciszka z włoskim watykanistą Andreą Torniellim, koordynatorem portalu „Vatican Insider”. Zatytułowana będzie „Il nome di Dio è Misericordia” (Imieniem Boga jest miłosierdzie) i zostanie wydana z okazji Jubileuszu Miłosierdzia.

 

Według noty wydawcy, którym jest Piemme, papież „przedstawia serce swego pontyfikatu i komunikuje w swym prostym i bezpośrednim języku wielkie przesłanie Roku Świętego Miłosierdzia”. Będzie to pierwszy wywiad-rzeka z Franciszkiem.

Zwraca się on „do każdego mężczyzny i kobiety planety w prostym, głębokim i osobistym dialogu. Papież porusza temat miłosierdzia, tak centralny w jego nauczaniu i jego świadectwie, poprzez swe osobiste doświadczenie kapłana i pasterza. Przedstawia powody Nadzwyczajnego Roku Świętego, którego tak bardzo pragnął, zwracając się do wszystkich ludzi - w Kościele i poza nim - którzy szukają sensu życia, drogi pokoju i pojednania, uleczenia ran fizycznych i duchowych”. - Jest to synteza jego nauczania i jego pontyfikatu - zapewnia Piemme.

;