Imieniny: Bazylego, Elwiry, Michala

Wydarzenia: Światowy Dzień Krwiodawstwa

Solidarność

Kuba z Jarosławia prosi o pomoc

 fot. Ekspres Jarosławski

Jakub, niespełna roczny chłopiec z Jarosławia na Podkarpaciu, cierpi jako pierwszy w Polsce na ATS czyli Zespół Krętości Naczyń. Jedyną szansą na przeżycie jest dla niego pilna i niezwykle kosztowna operacja w klinice w Rijadzie, stolicy Arabii Saudyjskiej, jedynej na świecie operującej takie przypadki.

 

Caritas Polska rozpoczęła w serwisie pomagam.carias.pl oraz poprzez SMS charytatywny zbiórkę środków na ratowanie chłopca.

Na świecie stwierdzono zaledwie około 100 przypadków ATS, zaś Jakub jest jedynym cierpiącym na tę chorobę w naszym kraju. Powikłania sprawiają, że chłopiec przeszedł już kilka zapaleń płuc, szybko się męczy, jest karmiony poprzez sondę i ma nadciśnienie. „Serdecznie zwracamy się do Państwa o pomoc. Każda złotówka jest dla nas i dla naszego synka ważna”– napisali w liście do Caritas Archidiecezji Przemyskiej rodzice Jakuba, p. Magdalena i p. Tadeusz.

Przewidywany koszt operacji w klinice King Abdullah Medical City w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej, - w tym niezbędnych badań i rekonwalescencji – wynosi około 500 tys. złotych. Operacja musi odbyć się w ciągu najbliższych trzech miesięcy a dla uruchomienia procedury konieczne jest zgromadzenie wymaganych środków w ciągu najbliższego miesiąca. Rodziców nie stać na tak ogromny wydatek.

Prosimy, wraz z rodzicami chłopca oraz Caritas Archidiecezji Przemyskiej o wsparcie sfinansowania operacji Kubusia oraz modlitwę za niego.

Wpłat można dokonywać w serwisie POMAGAM lub wysyłając SMS-a na numer 72 052 o treści KUBA (koszt to 2,46 zł z VAT).

;