Imieniny: Lucji, Kazimierza, Eugeniusza

Wydarzenia:

Solidarność

 fot. www.dzielopomocy.pl

Po raz kolejny podopieczni i wolontariusze krakowskiego Dzieła Pomocy św. Ojca Pio prowadzą akcję „Kadzidło - Twój dar dla Ubogich”. W jej ramach za dobrowolne ofiary rozpowszechniane są zestawy kadzidlane.

Jak wskazuje br. Konrad Baran, to swego rodzaju odpowiedź bezdomnych i potrzebujących na dobroć, której doświadczają od ludzi dobrej woli w okresie świąt Bożego Narodzenia. - Przygotowanie tych zestawów daje im szansę na to, by coś symbolicznego przekazać od siebie innym - ocenia.

Celem inicjatywy jest wsparcie osób bezdomnych i potrzebujących poprzez dobrowolne ofiary wiernych, pozyskane podczas rozpowszechniania wspomnianych zestawów. „Każdy może poczuć się dziś jak Kacper, Melchior i Baltazar oraz złożyć ofiarę Jezusowi ukrytemu w najuboższych” - zachęcają do udziału organizatorzy.

Aby zamówić zestawy kadzidlane, należy wypełnić specjalny formularz na stronie www.dzielopomocy.pl. Br. Baran doradza, by kadzidła najlepiej rozprowadzać za dobrowolną ofiarą przed oraz w dniu Uroczystości Objawienia Pańskiego.

- Następnie pozyskane środki trzeba przekazać na konto bankowe znajdujące się na dołączonym do zamówienia formularzu przelewu. Kadzidła wysyłamy pod adres wskazany w formularzu zamówienia lub można je odebrać osobiście w siedzibie Dzieła Pomocy św. Ojca Pio przy ul. Smoleńsk 4 w Krakowie w godz. 8:00-17:00 - wyjaśnia br. Baran.

W skład pojedynczego zestawu kadzidlanego wchodzi pudełeczko, a w nim: kadzidło ziołowe, kreda, węgielek, instrukcja obsługi oraz kieszonkowy kalendarz. Mniejsze zestawy zapakowane są w zestaw zbiorczy, do którego dołączone są dwie puszki do kwestowania, plakat informacyjny oraz formularz przelewu.

Solidarność z krakowskim Dziełem Pomocy św. Ojca Pio można wyrazić jeszcze w inny sposób, a o aktualnych sposobach pomocy można dowiedzieć się ze strony www.dzielopomocy.pl. Kolejną formą wsparcia jest przekazanie darowizny na konto organizacji: 74 1240 2294 1111 0010 1273 0039 lub dla darczyńców z zagranicy PL 46 1600 1013 1844 8878 7000 0001.

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio działa od 2004 r. Wspomaga ono osoby ubogie i bezdomne poprzez prowadzenie łaźni, pralni i garderoby, a także jadłodajni i ambulatorium, organizowanie konsultacji socjalnych i zawodowych, prowadzenie poradni psychiatryczno-psychologicznej oraz tzw. mieszkań wspieranych, w których ludzie bez domu uczą się samodzielności.

Oceń treść:
Źródło:
;