Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana

Wydarzenia: Dzień Górnika - Barbórka

Solidarność

 fot. benedyktynki.eu

„Tak jak w zeszłym roku, tak w tym są już pomidory wyhodowane w naszej szklarni. Kupując je wesprzesz nasze opactwo” – zachęca s. Stefania Polkowska OSB, ksieni opactwa benedyktynek wraz z całym konwentem staniąteckim.

 

Pomimo niedużej liczebności i podeszłego wieku wszystkie siostry pracują jak przysłowiowe mrówki, by odrestaurować niszczejące budynki, ale same nie jesteśmy w stanie tak ogromnego obiektu - z równie dużym zapleczem - doprowadzić do lepszego stanu. Staramy się godnie zapracować na własne utrzymanie, stąd zostały podjęte pomyślnie zakończone próby powrotu do hodowli karpi, uprawy pomidorów i chryzantem w szklarni, wypieku ciast i ciasteczek.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory wsparli nasze Opactwo nabywając dzieła naszych rąk lub składając dobrowolne ofiary. Mamy nadzieję, że i tym razem nasza prośba znajdzie otwarte serca u dotychczasowych naszych Dobroczyńców, jak też u innych osób Dobrej Woli, którzy pomnożą liczbę Ofiarodawców przyjmując imię Przyjaciół Opactwa.

Pozostajemy z serdeczną wdzięcznością i codzienną modlitwą za wszystkich przychodzących nam z pomocą.

 


Pomidory w odmianach BODERINA I ANTALIA są do nabycia w klasztorze w Staniątkach (koło Niepołomic, powiat wielicki). Warunki do ustalenia telefonicznie z Matką Stefanią Polkowską tel. 507 677 825.


 

Źródło:
;