Imieniny: Ludwiny, Waclawy, Anastazji

Wydarzenia: Światowy Dzień Trzeźwości

Małżeństwo

 fot. Fotolia.com

W sytuacji trwającej pandemii powstał pomysł stworzenia internetowych spotkań dla małżeństw, które chcą wzmocnić swoją relację. Na Kurs Małżeński Online zaprasza Krajowe Biuro Alpha Polska.

Wydarzenie składa się z siedmiu cotygodniowych spotkań - każde w tym samym dniu tygodnia i o tej samej godzinie. Poprowadzą je Agnieszka i Antonii Tompolscy, którzy są małżeństwem od ponad 30 lat, mają czwórkę dzieci i na co dzień prowadzą warsztaty dla par oraz aktywnie działają w Krajowym Biurze Alpha Polska.

„Nasza miłość dojrzewa, a my nieustannie uczymy się siebie nawzajem. Ponieważ nasze osobowości są bardzo odmienne, mamy różnorakie doświadczenia w budowaniu i umacnianiu relacji pomiędzy nami” - piszą o sobie organizatorzy.

Każde ze spotkań trwa około dwie godziny. Połowa tego czasu przeznaczona jest na rozmowę pomiędzy partnerami. Co ważne, można uczestniczyć w nich, przebywając w zaciszu własnego domu. „Zachęcamy do przeżycia tego czasu w atmosferze randki!” - namawiają pomysłodawcy.

Wśród tematów spotkań, które zaplanowano podczas kursu, znalazły się m.in.: „Mocne fundamenty”, który ukaże małżonkom jak dobrze rozumieć swoje potrzeby, „Moc przebaczenia”, podczas którego pary dowiedzą się jak przepraszać i przebaczać sobie nawzajem, a także „Dobry seks”, który doradzi sposoby rozwijania relacji seksualnej.

„Jeżeli chcesz zachować bliskość z partnerem, Twoim codziennym nawykiem powinno być wyznawanie Bogu win, zwrócenie się z prośbą o wybaczenie do tych, których zraniłeś/aś oraz przebaczenie tym, którzy zranili Ciebie. W przeciwnym razie odpływ zranień zostanie zablokowany, a w Tobie pozostanie ból i gniew” - brzmi fragment materiałów przygotowanych dla uczestników.

- Kurs Małżeński w warunkach internetowych traci naprawdę niewiele w porównaniu do realnych spotkań. Dzieje się tak dlatego, że główna praca dokonuje się w parze małżeńskiej i od tego, co ona przepracuje czy też przedyskutuje, zależy sukces całego kursu - tłumaczy Antoni Tompolski.

Jak dodaje, wirtualne spotkanie może być pozbawione swego rodzaju oporów, związanych z obecnością innych kursantów. - I dlatego małżeństwo może skupić się mocno na sobie. Choć od wysiłków pary zależy, jakie otoczenie kolejnych spotkań zapewnią sobie w domu. Bo właśnie odpowiednia atmosfera może sprawić, że mąż i żona bardziej otworzą się na siebie - radzi instruktor.

Kurs ma na celu pomóc parom w zbudowaniu silnych fundamentów relacji, nauczyć efektywnej komunikacji i pokazać jak najlepiej radzić sobie z różnicami. Za udział w Kursie nie będą pobierane opłaty. Jedyny koszt, jaki trzeba ponieść, to zakup dwóch egzemplarzy „Podręcznika Uczestnika” (30 zł), który stanowi przewodnik i jest obowiązkowym wyposażeniem.

Więcej szczegółów o Kursie Małżeńskim Online można znaleźć na stronie: www.kursymalzenskie.org/kursy-online-zapisz-sie.

Oceń treść:
Źródło:
;