Imieniny: Lucji, Kazimierza, Eugeniusza

Wydarzenia:

Pod oknem

Libiąż: Bp Grzegorz Ryś oraz koncert zespołu TGD na spotkaniu „moreLOVE”

 fot. Materiały prasowe

Jak budować trwałe małżeństwo, jak pomagać dzieciom w poznawaniu seksualności? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdą uczestnicy spotkania, które 24 kwietnia odbędzie się w Libiążu. W programie: konferencja, Msza św. pod przewodnictwem biskupa oraz koncert.

 

-Poprzez „Spotkanie moreLOVE, czyli o tym jak budować miłość” chcemy wielbić Zmartwychwstałego Pana. Wspólne świętowanie, zasłuchanie w naukę Ewangelii o miłości, pomoc w budowaniu trwałych związków małżeńskich, dzielenie się doświadczeniem miłości w rodzinie - cele przedsięwzięcia wylicza pomysłodawca i organizator ks. Piotr Derendal, wikariusz parafii Przemienienia Pańskiego. Podkreśla również, że spotkanie to jest odpowiedzią na oczekiwania młodych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa. Chodzi również o integrację libiąskich rodzin.

Spotkanie odbędzie się 24 kwietnia (piątek) w Libiąskim Centrum Kultury przy ul. Górniczej 1. Rozpoczęcie godz. 17.00. Michał Piekara (mąż i ojciec, terapeuta par i małżeństw) podejmie temat „Po ślubie też można być szczęśliwym – sekrety udanego związku”. Natomiast dr Marek Babik (mąż i ojciec, seksuolog) powie o tym „Jak towarzyszyć dziecku w poznawaniu ludzkiej miłości i seksualności?”.

Po intelektualnej części będzie czas dla ducha. Msza św. o godz. 19.00 w kościele św. Barbary zostanie odprawiona pod przewodnictwem ks. bp. Grzegorza Rysia, który wygłosi również homilię. Po Eucharystii o godz. 20.00 w sali kinowej Libiąskiego Centrum Kultury wystąpi zespół „Trzecia Godzina Dnia”.

Na spotkanie zaprasza parafia p.w. Przemienienia Pańskiego w Libiążu oraz Libiąskie Centrum Kultury.

;