Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Uczestników Misji Pokojowych

Książka

Tamtego kwietniowego wieczoru, w wigilie Święta Bożego Miłosierdzia zgromadziliśmy się na placu świętego Piotra, pod papieskim oknem, by towarzyszyć mu w ostatniej drodze. I kiedy wstępował do Domu Pana, przesuwając paciorki różańca byliśmy przekonani o Jego świętości…

 

Często wracamy wspomnieniami do tej chwili, kiedy śmierć Jana Pawła II zatrzymała zabiegany świat… 2 kwietnia mija 10-ta rocznica śmierci Jana Pawła II, chociaż dzisiaj możemy już powiedzieć, że mija 10 lat od dnia Jego narodzin dla nieba, Jan Paweł II wpisany w poczet świętych Kościoła stał się naszym orędownikiem.

Fenomenem procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Jana Pawła II jest fakt, że ludzie z całego świata pragnęli zaświadczyć o Jego świętości. Prócz transparentów z napisem Santo Subito przyniesionymi na pogrzeb, przysyłali do biura Postulatora świadectwa, które były jednocześnie listami skierowanymi do Papieża, dowodem, że On cały czas żyje, bo przecież nie pisze się listów do kogoś, kto już umarł… Na kopertach także tych nadesłanych pocztą pojawiał się niecodzienny adres: „Niebo”.

Z inicjatywy warszawskiego Instytutu papieża Jana Pawła II powstała szczególna publikacja… O uzdrowieniach, nawróceniach oraz świadectwach nieustannej obecności świętego Papieża opowiada nam Aleksandra Zapotoczny, dziennikarz i współpracownik Postulacji ds. procesu Jana  Pawła II, która przeczytała tysiące świadectw. Jest autorką książek opartych na dokumentacji procesu i wywiadach ze świadkami Jego świętości. W roku 2015 – poświęconym osobie Jana Pawła II, na łamach tej specjalnej publikacji, przedstawia rozmowę z ks. postulatorem Sławomirem Oderem, który dzieli się swoją refleksją o świętości…

„Za każdym razem po konferencjach, na które zapraszają mnie Instytuty Papieskie, szkoły, oraz parafie – mówi autorka - słuchacze żałowali, że podczas mojego wystąpienia, nie zanotowali sobie przykładów świadectw, które przedstawiałam, by opowiedzieć je później dziecku, mężowi, czy sąsiadce. Dlatego postanowiłam wyjść naprzeciw tym prośbom i przegotować zbiór najpiękniejszych historii ukazujących orędownictwo św. Jana Pawła II na ziemi. To publikacja dla wszystkich pokoleń.”

Wzruszające historie przeplatane fotografiami, rękopisami, bilecikami i obrazkami dzieci, które podczas ostatnich lat dotarły na Watykan, to niezwykle cenne świadectwo.

„Święty Jan Paweł II, adres: Niebo” – to książka - dokument dla dzieci, rodziców i dziadków!

Źródło:
;