Imieniny: Joanny, Zuzanny

Wydarzenia: Dzień modlitw za Kościół w Chinach

Wspomnienia

Lourdes otrzyma relikwie bł. Jana Pawła II

Relikwie bł. Jana Pawła II znajdą się w sanktuarium maryjnym w Lourdes. Będzie to fragment sutanny, którą papież miał na sobie podczas zamachu na jego życie 13 maja 1981 r.

 

O relikwie poprosiła Wspólnota Błogosławieństw, która chciała uczcić Ojca Świętego podczas swej pielgrzymki do Lourdes w dniach 13-17 lipca br., skupionej tematycznie wokół modlitwy „Ojcze nasz”. Postulacja sprawy kanonizacyjnej Jana Pawła II przystała na tę prośbę, a jednocześnie postanowiła, że relikwie na stałe pozostaną w sanktuarium jako dar dla diecezji Tarbes-Lourdes. Jej ordynariusz, bp Jacques Perrier od początku wspierał ten projekt.

Po zakończeniu pielgrzymki Wspólnoty Błogosławieństw 17 lipca relikwie pozostaną więc w Lourdes. Bp Perrier zadecyduje w późniejszym czasie o miejscu ich stałego przechowywania, aby mogli mieć do nich dostęp przybywający do sanktuarium pielgrzymi.

Na razie relikwie bł. Jana Pawła II towarzyszyć będą głównym punktom programu pielgrzymki Wspólnoty Błogosławieństw. Ponadto 15 lipca zostaną na pewien czas wystawione w podziemnej bazylice św. Piusa X.

Źródło:
;