Imieniny: Marka, Elzbiety

Wydarzenia: Dzień Ewakuacji

Aktywnie

Łukasz Kulpa najszybszy na Spartakiadzie Narciarskiej

 fot. Kasia Misiak

Tegoroczne, zimowe zmagania sportowe V Ogólnopolskiej Spartakiady Narciarskiej odbyły się 21 lutego w Koninkach pod hasłem „Ostatni będą pierwszymi” (Mt 20,16).

 

 „Chcemy pokazać, że prawdziwym sukcesem nie jest pokonanie rywali, a przezwyciężenie własnych słabości” - tak organizatorzy argumentują dobór myśli przewodniej, dlatego też poza atrakcyjnymi nagrodami dla zwycięzców, takimi jak plecaki, torby, wejściówki na stok i do parku wodnego, książki, przygotowali także drobne upominki dla wszystkich uczestników spartakiady – no bo przecież każdy, kto na stoku przełamuje swoje bariery jest zwycięzcą.   

W zmaganiach wzięło udział ponad 100 uczestników na nartach i snowboardzie. Dzieci, młodzież i dorośli w wieku od 8 – 30 lat, a także osoby duchowne. Najszybszym uczestnikiem wśród wszystkich zawodników został Łukasz Kulpa z czasem 25,28 s.

Ci zaś, którzy chcieli wykazać się bardziej kreatywnością niż prędkością wzięli udział w konkurencji „zjazd na byle czym”. Tę konkurencję wygrała grupa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z Balic, która skonstruowała swój wehikuł-żółwia z folii bąbelkowej oraz plastikowych butelek, umieszczonych na dwóch nartach. Natomiast drugie miejsce zostało zdobyte przez Kajakowy Patrol św. Franciszka, którego członkowie jak sama nazwa wskazuje, spłynęli przez stok na kajaku. Ich udział był elementem szerszej akcji podejmowanej przez tę grupę, chcącej zdecydowanie odpowiedzieć na problem zanieczyszczenia polskich rzek.   

Przy mecie panowała także sympatyczna atmosfera: muzyka, gorąca herbata, grupka widowni oraz uczestników czekających na swoją kolej. Co kilkadziesiąt minut odbywał się otwarty mini-konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II, św. Stanisławie Kostce oraz bł. Karolinie Kózkównie. Na dodatek słońce wszystkim przyświecało, a warunki na stoku były bardzo dobre.    

Po rozdaniu nagród mogliśmy stwierdzić tylko jedno: już z niecierpliwością czekamy na VI Ogólnopolską Spartakiadę Narciarską, na którą zapraszamy wszystkich za rok!

 

Organizatorami byli Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej oraz Stacja Narciarska w Koninkach. Współorganizatorzy: Gmina Niedźwiedź, Gmina Mszana Dolna oraz Miasto Mszana Dolna. Patronat honorowy: Jego Eminencja Stanisław kard. Dziwisz. Portal Franciszkanska3.pl był patronem medialnym wydarzenia.

;