Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana

Wydarzenia: Dzień Anioła

Pod oknem

majówka dzieci fot. Materiały prasowe

Duszpasterstwo Młodzieży we współpracy z parafią św. Wojciecha BM w Krzeczowie oraz Gminą Lubień w sobotę 13 maja 2023 roku pod krzyżem w Krzeczowie po raz pierwszy organizuje Majówkę Dzieci. Zaproszono wspólnoty dziecięce oraz dzieci pierwszokomunijne z archidiecezji krakowskiej.

 

Wydarzenie rozpocznie się od gry terenowej, w której dzieci zdobędą górę, na której postawiony jest krzyż, rozwiązując zadania, poznając życie św. Jana Pawła II i miejsca ważne dla regionu, m.in. kościół parafialny w Krzeczowie. Na górze czekają na uczestników zabawy i inne atrakcje, przygotowane przez Ruch Apostolstwa Młodzieży oraz Wydział Misyjny. Po czasie wspólnej zabawy wspólnie odśpiewana zostanie litania do Matki Bożej, a o godz. 12.00 abp Marek Jędraszewski odprawi Mszę świętą. Zwieńczeniem wspólnego czasu będzie koncert dobrze znanego dzieciom zespołu Małe TGD.

W ubiegłym roku w Krzeczowie poświęcono 27-metrowy krzyż, który został postawiony 1 lutego 2020 r. – w roku 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Jak zauważył proboszcz z Krzeczowa ks. Piotr Iwanek, monument stanął w połowie drogi między krzyżem na Giewoncie, a krzyżem św. Jadwigi na Wawelu. Kapłan podkreślił, że oba krzyże były bardzo drogie dla świętego papieża. – Jeden wskazuje na całą Polskę, a drugi to osobisty krzyż kard. Karola Wojtyły, przed którym omadlał wszystkie najtrudniejsze sprawy diecezji. Krzyż ma 27 metrów, czyli tyle, ile lat liczył pontyfikat Jana Pawła II. Postawienie krzyża to inicjatywa wieloletniego proboszcza z Krzeczowa ks. kanonika Antoniego Płaczka.

Źródło:
;