Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina

Wydarzenia: Światowy Dzień Żółwia

Z Bogiem

Fundacja Szlaki Papieskie zaprasza w sobotę, 30 maja na Majówkę do Toporzyska, organizowaną wspólnie z parafią i gminą Jordanów.

 

Tradycyjnie o godz. 16.00 rozpocznie się droga krzyżowa Dróżkami Sł. Bożego Jerzego Ciesielskiego, następnie na Polance Harcerskiej odprawiona zostanie Msza Święta w intencji beatyfikacji Sługi Bożego i dziękczynna za dar kanonizacji św. Jana Pawła II. Na zakończenie harcerze rozpalą ognisko i zaproszą na poczęstunek.

Osiedle Rola Łazarzowa w Toporzysku należy do parafii Jordanów. U miejscowych gazdów Rodzina państwa Ciesielskich spędzała wakacje. Często chodzili z dziećmi na spacery do lasu na obrzeżach osiedla, gdzie harcerze postawili kapliczkę. Latem 1967 zaprzyjaźnioną rodzinę odwiedził kard. Karol Wojtyła. Pamięć o tym zachowała miejscowa społeczność, która od 10 lat uczestniczy w majowej uroczystości przy leśnej kapliczce.

Fundacja Szlaki Papieskie została powołana jeszcze za życia Ojca Świętego, a jej celem jest wypełnianie prośby Jana Pawła II, wypowiedzianej w Nowym Targu w 1979 roku – „Pilnujcie mi tych szlaków”. Działa pod honorowym patronatem ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, a zajmuje się dokumentowaniem tras przemierzanych przez ks. Karola Wojtyłę oraz propagowaniem idei wędrowania połączonego z duszpasterstwem turystycznym.

Źródło:
;