Imieniny: Jerzego, Wojciecha

Wydarzenia: Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Małopolska

poczuj ducha świąt fot. Biuro Prasowe UMWM

Trwa świąteczna kampania Województwa Małopolskiego, która zachęca mieszkańców Polski do odwiedzenia regionu w okresie świątecznym.

 

Kampania pod hasłem „Małopolska – tu mieszka szczęście. Poczuj ducha świąt!” rozpoczęła się 1 grudnia i potrwa do końca roku. W głównych miastach Polski (Kraków, Warszawa, Wrocław, Łódź, Poznań, Gdańsk, Olsztyn, Katowice) zlokalizowane są billboardy, na których w pierwszej części kampanii można było znaleźć pytania odwołujące się do emocji i skłaniające do refleksji, np.  „Wieje nudą?”, „Czujesz pustkę?”, „Harujesz jak wół?”, „Szukasz szczęścia?”. Odpowiedź przynosi druga odsłona kampanii – to w Małopolsce mieszka duch świąt i tu warto je spędzić! Billboardy z hasłem, logo Małopolski i wizerunkiem Mikołaja promują region jako remedium na współczesne zabieganie, poczucie pustki, poszukiwanie głębszych wartości i sensu. Właśnie dlatego święta w Małopolsce są takie wyjątkowe.

- W kampanii pokazujemy, że tak naprawdę niewiele trzeba, żeby sprawić radość nie tylko komuś bliskiemu, ale także skłonić do uśmiechu osoby spotkane przypadkiem, na przykład w drodze do pracy. Chcemy dzielić się tą dobrą energią w Małopolsce także z gośćmi, których serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego regionu w czasie świąt – mówi Jacek Krupa, marszałek Małopolski.

W ramach kampanii zostały zorganizowane ciekawe akcje, które pokazują, że szczęściem warto się dzielić. W pociągu Kolei Małopolskich podróżował małopolski Mikołaj, który rozdawał świąteczne upominki. Natomiast podczas akcji przeprowadzonej na Rynku Głównym w Krakowie można było się przekonać, że czasem najlepszym prezentem jest po prostu dobre słowo. Jak reagowali na nie mieszkańcy Krakowa?

Aby sprawić radość dzieciom, które w życiu miały odrobinę mniej szczęścia, do domów dziecka i samotnej matki zostaną przekazane świąteczne upominki, m.in. przytulanki – symbol ciepła, bliskości i wzajemnej pomocy.

Oceń treść:
Źródło:
;