Imieniny: Filipa, Pauliny

Wydarzenia: Dzień Matki

Kulturalnie

Małopolska Nagroda Filmowa czeka na twórcę najlepszego scenariusza

 fot. Materiały prasowe

105 tysięcy złotych za najlepsze scenariusze Filmowe związane z Małopolską! Rusza VIII edycja konkursu „Trzy Korony – Małopolska Nagroda Filmowa”. Fundatorami nagród w konkursie są Województwo Małopolskie, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Telewizja Polska Oddział w Krakowie oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe.

 

Jest o co walczyć – nagrody przyznawane są w dwóch kategoriach: za scenariusz dokumentalny laureat Konkursu otrzyma 20 000 zł. z budżetu Województwa Małopolskiego, w kategorii filmów fabularnych przewidziano trzy nagrody pieniężne – za pierwsze miejsce – 40 000 zł z budżetu Województwa Małopolskiego, drugie – 30 000 zł z budżetu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i trzecie – 15 000 zł z budżetu Krakowskiego Biura Festiwalowego. Warunkiem zgłoszenia tekstu do Konkursu jest związek z Małopolską poprzez tematykę scenariusza, twórcę, a przede wszystkim miejsce realizacji filmu.

W Jury tegorocznego konkursu zasiądą uznani polscy twórcy branży filmowej: Jerzy Stuhr, Jan Komasa, Marcin Wrona oraz Piotr Wojtowicz.

Scenariusze zgłaszane do Konkursu należy przesyłać w terminach: do dnia 31 sierpnia 2015 roku w przypadku scenariuszy filmów dokumentalnych oraz do dnia 30 września 2015 roku w przypadku scenariuszy filmów fabularnych. Decyduje data stempla pocztowego.

Aby wziąć udział w konkursie należy zgłosić scenariusz w dwóch formach: elektronicznej i pisemnej (czcionka Courier 12, max. 100 stron) wraz ze streszczeniem (maksymalnie do dwóch stron maszynopisu). Wzorem lat ubiegłych scenariusze przyjmuje sekretariat TVP Kraków gdzie podlegają ocenie formalnej.

;