Imieniny: Lubomira, Benedykta

Wydarzenia: Światowy Dzień Poezji

Małopolska

Małopolska: Zawsze #ŁączyNasBiałoCzerwona

 fot. KP/Fra3.pl

Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie zaapelował do mieszkańców regionu o udostępnienie w mediach społecznościowych zdjęć z biało-czerwoną.

 

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Dwa lata temu w Krakowie pobity został rekord Polski na najdłuższą flagę państwową. Mieszkańcy Krakowa, Małopolski oraz turyści rozwinęli wówczas ponad dwukilometrową biało-czerwoną. 

- Jesteśmy rodziną, którą łączą symbole narodowe. Wartości wyrażone w naszej fladze, godle i hymnie narodowym są obecne w sercach Polaków w każdej sytuacji. Szczególnie teraz, kiedy solidarnie podejmujemy walkę z epidemią, z pokorą i wdzięcznością patrzymy na naszą biało-czerwoną, która pomaga nam się mobilizować do podejmowania każdego wyzwania – mówi wojewoda Piotr Ćwik, który zachęca do wywieszania w swoich domach flagi państwowej i udostępnienia jej zdjęć w mediach społecznościowych.

Na facebookowym profilu Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie utworzono specjalne wydarzenie, gdzie mieszkańcy województwa, samorządowcy, służby mundurowe, organizacje pozarządowe, szkoły, duchowni dołączają do akcji oznaczając swoje zdjęcia z flagą państwową hasztagiem #ŁączyNasBiałoCzerwona.

Oceń treść:
;