Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

Wydarzenia: Dzień Kultury Fizycznej

Życie

Marek Jurek jednogłośnie członkiem Komitetu Wykonawczego ONE OF US

federacja one of us fot. Materiały prasowe

Na odbywającym się dzisiaj w Brukseli Zgromadzeniu Ogólnym Europejskiej Federacji dla Życia i Godności Człowieka ONE OF US Marek Jurek mianowany został członkiem Komitetu Wykonawczego Federacji. Wraz z nim nowymi członkami zostali Giusseppe Grande (wiceprezydent Moviemento per la Vita – Ruch dla Życia, Włochy) oraz Alex Van Vuuren (organizacja Cry for Life, Holandia).

 

Marek Jurek został zgłoszony jako kandydat Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia na prośbę Prezydenta Europejskiej Federacji Jaime Mayor Oreja, który chciał wzmocnienia obecności Polski w Zarządzie – Komitecie Wykonawczym Federacji.

„Pragnę wyrazić ogromną radość, że razem będziemy prowadzić działalność w ramach Europejskiej Federacji ONE OF US. Zarówno uniwersalny charakter prawa do życia, jak i mnożące się ostatnio wystąpienia europejskie przeciw temu prawu (szczególnie ze strony Parlamentu Europejskiego) zobowiązują nas do budowania najszerszej współpracy międzynarodowej”, powiedział w dzisiejszym przemówieniu Marek Jurek. „Jestem przekonany, że kontynuacja naszych działań, dla których kamieniem milowym była europejska inicjatywa obywatelska, wzmocni zaangażowanie na rzecz cywilizacji życia w krajach, gdzie już jest silne, i stanie się zachętą dla tych, w których do tej pory było słabsze. Cieszę się, na współpracę z moim kolegą z PE Miroslavem Mikolaskiem i mam nadzieję, że będziemy razem jeszcze silniejszym głosem Federacji tutaj w Parlamencie Europejskim w wielkiej sprawie obrony życia!”, podkreślił.

Federacja ONE OF US powiększyła się dzisiaj dodatkowo o 5 nowych organizacji pro-life broniących wartości życia i rodziny: Associazione Medici Cattolici (Włochy), Life Network (Malta), Fundacai Ajb – A Juncao do Bem (Portugalia), Foro Universitario SYTNTHESIS (Hiszpania) oraz Mas Vida (Hiszpania). Do Federacji należy teraz 39 organizacji z 19 europejskich krajów. Dwóch polskich członków Europejskiej Federacji to Fundacja JEDEN Z NAS oraz Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka, które są również członkami Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

Członkowie Europejskiej Federacji dla Życia i Godności Człowieka ONE OF US spotkali się 19 października w Parlamencie Europejskim, by między innymi obradować nad strategią obrony życia i rodziny w całej Europie. Z tej okazji odbyła się prelekcja na temat: „Obrona życia i rodziny we współczesnej Europie”, którą wygłosił L.P. Dorenbos, prezes i założyciel holenderskiej organizacji pro-life Cry for Life, oraz członek Międzynarodowej Federacji Prawo do Życia.

;