Imieniny: Gerwazego, Protazego

Wydarzenia: Światowy Dzień Anemii

Solidarność

Medale św. Brata Alberta za działanie na rzecz potrzebujących wręczone

wręczenie medali świętego brata alberta fot. facebook.com/fundacja.brataalberta

W poniedziałek podczas finału 21. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Albertiana - już po raz 25. wręczono medale św. Brata Alberta za działanie na rzecz potrzebujących. Szczególnie zasłużonym medale przekazał m.in. wiceminister rodziny i polityki społecznej oraz pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Paweł Wdówik.

 

Finał 21. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Albertiana odbył się w poniedziałek w podkrakowskich Radwanowicach. Podczas uroczystości już po raz 25. wręczono medale św. Brata Alberta za bezinteresowne działanie na rzecz potrzebujących, osób z niepełnosprawnościami, bezdomnych.

Wyróżnionym medale przekazali wiceminister rodziny i polityki społecznej, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Paweł Wdówik oraz bp Damian Muskus. To Wanda Woś, Jolanta Stokłosa, Anna Piskorz, Jacek Cygan i Dzieło Pomocy św. Ojca Pio.

Wanda Woś z Wołowa otrzymała medal św. Brata Alberta za przekazanie domu wraz z działkami na rzecz osób niepełnosprawnych. Jolanta Stokłosa za wieloletnią działalność charytatywną na rzecz osób niepełnosprawnych i chorych, a zwłaszcza za działalność w Hospicjum św. Łazarz w Krakowie. Anna Piskorz z Kalisza – za przekazanie domu w Zawoi na rzecz osób niepełnosprawnych. Jacek Cygan – za działalność charytatywną na rzecz osób niepełnosprawnych oraz wspieranie Fundacji Anny Dymnej Mimo Wszystko. Dzieło Pomocy św. Ojca Pio – za wieloletnią działalność na rzecz osób bezdomnych, opuszczonych i potrzebujących pomocy.

Wydarzenie zorganizowane przez Fundację im. Brata Alberta i Fundację Anny Dymnej Mimo Wszystko objęte zostało patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Oceń treść:
;