Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Lotnictwa Cywilnego

Solidarność

 fot. Materiały prasowe

Już 7 czerwca w Krakowie odbędzie się miejski bieg z przeszkodami z cyklu Men Expert Survival Race. Będzie to pierwsza tego typu impreza w naszym mieście. Bieg odbywa się w ramach obchodów jubileuszu 25-lecia Caritas Archidiecezji Krakowskiej oraz jako zapowiedź zbliżających się Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. Jego organizacji podjęła się wrocławska agencja Brento Productions.

 

Głównym celem organizacji biegu – oprócz wyśmienitej zabawy i popularyzacji wśród młodzieży, dorosłych i całych rodzin aktywnego trybu życia – jest pomoc malutkiej Lenie Cholewie, która urodziła się z wrodzoną wadą rozwojową podudzi i stóp. Rodzice muszą włożyć ogromną ilość wysiłku, aby ich córka mogła chodzić i biegać. Caritas Archidiecezji Krakowskiej i Brento Productions wspólnie chcą wesprzeć ich działania, by Lena mogła kiedyś również wziąć udział w zawodach sportowych. Wszystkie pakiety startowe w krakowskiej edycji biegu pomogą Lenie, ponieważ każdy przebiegnięty kilometr zasili konto Leny o 1 zł. W pozostałych biegach organizowanych przez Brento Productions w 2015 roku każdy pakiet startowy to złotówka dla Leny.

Swoich patronatów w Małopolsce udzielili nam: Wojewoda Małopolski Pan Jerzy Miller, Prezydent Miasta Krakowa Pan Jacek Majchrowski oraz Koordynator Generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM Bp Damian Muskus OFM, a od strony mediów Telewizja Kraków i Gość Niedzielny. Całość imprezy objęta jest także patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Więcej informacji o Lenie na https://www.facebook.com/lenkacholewa, o prowadzonych i planowanych akcjach Caritas Archidiecezji Krakowskiej na http://www.krakowcaritas.pl/, a o samym biegu na http://menexpertsurvivalrace.pl/.

;