Imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa

Wydarzenia: Dzień Składanki i Łamigłówki

Pod oknem

Ks. Artur Godnarski, współtwórca Przystanku Jezus oraz sekretarz Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji wygłosił katechezę w Bazylice Mariackiej w Krakowie w ramach cyklu „Miasto się budzi!” - 9 x Mercy. Mszy przed katechezą przewodniczył bp Grzegorz Ryś, który wygłosił homilię.

 

W homilii bp Ryś nawiązując do nowej książki-wywiadu z papieżem Franciszkiem mówił, że kto nie wie, co to jest miłosierdzie, nie jest w stanie Boga poznać. - Imieniem Boga, tym, co jest najgłębszą tożsamością Boga, co jest jego naturą, jest miłość, która jest miłosierna - mówił. Nawiązując do czytanej Ewangelii, stwierdził, że logika Boga, to logika ewangelizacji - wyjścia do tych, którzy są chorzy, których nie ma w środku. Mówiąc o ewangelizacji, podając za przykład Przystanek Jezus biskup zaznaczył, że pierwszym krokiem jest świadectwo. - Daj świadectwo, wtedy będziesz przepowiadał - stwierdził.

W swojej katechezie ks. Artur Godnarski podzielił się doświadczeniem ewangelizacji podczas Przystanka Jezus, a także życia we Wspólnocie Św. Tymoteusza. Odwołując się odczytanej Ewangelii o trędowatym wskazał, że każdy może odnaleźć się w jego postaci. Kapłan przyznał, że nie wie jak stać się człowiekiem miłosierdzia. - Natomiast wiem jedno – jeśli dasz się dotknąć Jezusowi, to zaczyna się dziać w Twoim życiu coś wyjątkowego. I to jest chyba coś bardzo poprawnego, że się nie wie jak staje się człowiekiem miłosierdzia – po prostu podążasz za Jezusem, idziesz za Nim – mówił.

Katecheza "Mercy" to część programu duchowych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, które pod hasłem „Miasto się budzi” prowadzą wspólnoty Bazyliki Mariackiej – Sala na Górze, Schola Mariacka i Chrystus w Starym Mieście.

Źródło:
;