Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana

Wydarzenia: Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Aktywnie

 fot. Klaudia Szeląg

W sobotę 23 lutego odbyła się Ogólnopolska Spartakiada Zimowa zorganizowana przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej. Oprócz konkurencji zjazdowych, jej uczestnicy mogli wziąć udział w konkursie rodzinnym, a także quizie opartym o fragmenty z Pisma Świętego.

Wydarzeniu patronowało hasło „Przygotuj swe serce i bądź mężny”. - W dzisiejszych czasach dobrze wiadomo jak istotne jest dbanie o rozwój fizyczny i troska o swoje ciało. To jednak nie wszystko i chcemy zwrócić uwagę wszystkich naszych uczestników na to, że równie mocno trzeba zadbać o swoje serce i ducha, bo dzisiejszy świat niesie wiele wyzwań, wobec których potrzeba wielu odwagi i męstwa - powiedziała Kamila Ciupińska, prezes KSM Archidiecezji Krakowskiej.

W Kasinie Wielkiej zjawiło się ponad 100 miłośników zimowego szaleństwa na stoku. Swoje umiejętności mogli sprawdzić w różnych konkurencjach: slalomie gigancie dla narciarzy, slalomie gigancie dla snowboardzistów, zjeździe na „byle czym” oraz w ramach kategorii dla księży, kleryków i sióstr zakonnych, a także nowości - kategorii „Maestro” dla instruktorów i zawodowców.

Najlepszymi, którzy otrzymali nagrody, medale i dyplomy, w rywalizacjach zjazdowych okazali się: Mateusz Dziedzina, Karolina Kąkol, Sebastian Jania, Antonina Petrycka, Paweł Zapała, Konrad Pyn, ks. Maciej Medes, Jakub Wójtowicz oraz KSM Balice. Zwycięstwo odniosła również Super Rodzinka, która najlepiej wypadła w rzutach śnieżkami do celu, ulepieniu z zimowego puchu podanych wzorów oraz jak najszybszym zjeździe na sankach.

- Duchowni też lubią zjeżdżać na nartach. A przecież pasje daje człowiekowi sam Bóg. Warto więc i w swoim hobby pokazywać ludziom Boga oraz to, że kapłan nie pełni swoich obowiązków tylko w  kościele, ale może też dzielić się radością wiary choćby na stoku. Tworzy się tu wyjątkowa wspólnota, w której owszem rywalizujemy, ale także wspieramy nawzajem - przyznał kl. Łukasz.

Wyjątkowo o atmosferze Spartakiady mówiła także zwycięska grupa w zjeździe na „byle czym”. – Przygotowywaliśmy się około 4 tygodni. Zaangażowani byli wszyscy, nawet ci, którzy nie prowadzili pojazdu - nasza konstrukcja wypadła bardzo stabilnie i dzięki temu udało się nam zwyciężyć. Co ważne dopisały warunki na stoku, jak i pogoda, więc nie mogło nas tu zabraknąć - podkreślali członkowie KSM Balice.

Jak podsumowała Izabella Kubik, współorganizatorka zimowych rywalizacji KSM-owych, każdego roku widać, że młodzi potrzebują przestrzeni, by spotkać się w gronie rówieśników, dla których zasady fair-play i wiara w Boga są niezwykle ważne. - W przyszłym roku odbędzie się edycja jubileuszowa Spartakiady KSM. Ufamy, że spotkamy się znów wszyscy razem w naszej rodzinie, która zawsze wypowiada Bogu „Gotów!” - wyraziła nadzieję.

Sobotnie wydarzenie zorganizowało KSM Archidiecezji Krakowskiej oraz Stacja Narciarska Kasina SKI w Kasinie Wielkiej.

Oceń treść:
Źródło:
;