Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Płynów Do Naczyń

Z Bogiem

Przed nami Światowe Dni Młodzieży 2016 w Krakowie. Jako wspólnoty mariackie, czyli młodzi ludzie, którzy modlą się i działają w sercu Krakowa – nie chcemy przespać tego czasu łaski. Chcemy obudzić to Miasto!

 

A zatem – będziemy się modlić, rozważać i słuchać. Będziemy śpiewać, milczeć i zgłębiać.  Wszystko wokół tematu MIŁOSIERDZIA, SZCZĘŚCIA i ŚDM oczywiście!

Jako Sala na Górze będziemy budzić miasto, jak zwykle, przez dobrą katechezę.

 

9 x MERCY

Przez 9 miesięcy zgłębiać będziemy temat MIŁOSIERDZIA. Mówi się, że Kraków to miasto miłosierdzia i to właśnie m.in. z tego powodu gościć będziemy młodych całego świata w lipcu 2016 r. Stańmy się dla nich wiarygodnymi świadkami! Przemyślmy i przemódlmy Boże miłosierdzie raz jeszcze, na nowo, na świeżo! Jako gospodarze ŚDM stańmy się – jak wielu krakowskich świętych – apostołami Bożego miłosierdzia, tymi, którzy je głoszą i czynią!

Rozbudzanie miasta rozpoczynamy już w najbliższy czwartek, 8 października katechezą „MERCY#1 – Na początku była miłość”. Na temat MIŁOSIERDZIA w ujęciu biblijnym powie Michał Wilk, założyciel i redaktor portalu biblijnego „Orygenes+”. Spotykamy się o 18.30 na mszy św. Start wykładu o godz. 19.30. Jak zawsze – w Bazylice Mariackiej.

Kolejne spotkania będą się odbywały w każdy drugi czwartek miesiąca. Przyjdź i posłuchaj! Weź udział w przygotowaniach i daj się obudzić!

;