Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Nelsona Mandeli

Jan Paweł II na dziś

 fot. materiały prasowe

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II wesprze talenty młodszych pokoleń. Wszystko dzięki akcji „Z Lolkiem do szkoły - GO!”.

Inicjatywa jest organizowana po raz siódmy. Dlatego też jest już dobrze znana lokalnej społeczności i otrzymuje wsparcie wielu okolicznych przedsiębiorców. W tym roku będzie mieć jednak nieco inny charakter niż dotychczas.

- Przez ostatnie lata nasza pomoc skierowana była do dzieci, które pochodziły z mniej zamożnych rodzin i polegała ona na przygotowaniu dla nich swego rodzaju szkolnej wyprawki. Tym razem projekt będzie miał szerszy zasięg, gdyż naszym celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do tego, by podzielić się swoimi pasjami - mówi Aneta Krupka z wadowickiego muzeum poświęconego papieżowi Polakowi.

Jak dodaje, akcja jest inspirowana postacią św. Jana Pawła II, którego w dzieciństwie nazywano Lolkiem i który jako młody chłopiec miał przecież wiele pasji - grał w piłkę, pływał czy chodził po górach. 

- Swoje pasje rozwijał też w dorosłym życiu, przypominając w swoim nauczaniu, jak bardzo ważna dla człowieka jest twórczość - rozwijanie siebie i przemienianie świata, który otrzymaliśmy od Boga. Zainspirowani życiem Karola Wojtyły chcemy wesprzeć młodych ludzi, wiedząc jak wielu z nich może się pochwalić unikalnymi talentami - tłumaczy Krupka.

Dzieci i młodzież w wieku 7-18 lat z powiatu wadowickiego mogą się zgłaszać do 24 sierpnia. - W formularzu zgłoszeniowym, poza podaniem danych, prosimy o opis swoich zainteresowań oraz zachęcamy do ich zilustrowania. Prosimy o przesłanie zdjęć lub filmów, na których dzieci i młodzież chwalą się swoimi pasjami i ich efektami - opisuje Krupka. 

Dla dziesięciu najciekawszych talentów przewidziano nagrody rzeczowe. Komisja oceniająca zgłoszenia zdecyduje o rodzaju udzielonego wsparcia, które pomoże w rozwoju opisanych pasji.

Szczegółowe informacje o konkursie i formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.domjp2.pl/projekty/z-lolkiem-do-szkoly/. Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II zostało otwarte w 2014 r. Znajduje się w kamienicy przy ul. Kościelnej 7 w Wadowicach, gdzie 18 maja 1920 r. urodził się Karol Wojtyła. Multimedialna wystawa muzeum w wyjątkowy sposób ukazuje osobę papieża Polaka, jego naukę i przesłanie.

Oceń treść:
Źródło:
;