Imieniny: Antoniny, Radoslawa, Dawida

Wydarzenia: Narodowy dzień pamięci żołnierzy wyklętych

Rodzina

Międzynarodowe Forum Tato.Net

Prawie tysiąc ojców spotka się w Łodzi 5 września, by wspólnie uczyć się bycia lepszym tatą. Pomogą im w tym prelegenci wykładami i grupy warsztatowe. Gościem specjalnym będzie dr Ken Canfield ze Stanów Zjednoczonych. To już siódma edycja Forum organizowanego przez portal Tato.Net.

 

"Rośnie świadomość roli ojca w rodzinie. To wyraźny trend, który nas bardzo cieszy. Ojcowie chcą spędzać z dziećmi więcej czasu i chcą go lepiej organizować. To jednak także dodatkowy obowiązek w ich napiętych kalendarzach. Wspólnie uczymy się, jak to robić" – powiedział założyciel Tato.Net Dariusz Cupiał.

Jednym z projektów tego portalu jest Forum, organizowane nieprzerwanie od 10 lat. To okazja do spotkania autorytetów w dziedzinie rodziny, ojcostwa, rozwoju osobistego.

"W tym roku zastanowimy się nad ojcem jako liderem rodziny. Czy w dzisiejszych czasach rodzina potrzebuje «głowy», czy może jest to już przeżytek? Co oznacza «słuchać» i «przewodzić»? Jak budować partnerstwo, ale też autorytet? Na co dzień trudno się zajmować takimi sprawami, umykają wśród codziennych obowiązków. Stad pomysł, by raz w roku poświęcić jeden dzień na rozwój ojcowskich kompetencji" – tłumaczy Cupiał. Dodał, że z roku na rok spotkania te cieszą się rosnącą popularnością. Tym razem organizatorzy przygotowali miejsce dla 1000 osób.

"Takie spotkania są nam bardzo potrzebne, bo wychowanie to proces radosny, ale trudny. Trzeba się dzielić doświadczeniami, wymieniać poglądy. Postaram się też przekazać w Łodzi swoje świadectwo" – zapowiada prof. Jan Duda, ojciec prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Gościem specjalnym będzie dr Ken Canfield z USA, światowy ekspert prowadzący badania nad rolą ojca w wychowaniu dzieci, autor bestsellerów na ten temat wydawanych w wielu krajach, założyciel National Center for Fathering i ojciec piątki dzieci.

Wśród kilkudziesięciu prelegentów w Łodzi będą też m.in. Shane P. Barclay - prezes organizacji Savvy Dads z USA, o. prof. Vasile Mihoc z Rumunii – ceniony prawosławny biblista i ojciec trzynaściorga dzieci, dr Stanisław Sławiński, dr Jacek Pulikowski, Jan Pospieszalski, Paweł Bochniarz z firmy doradczej PwC czy znany bloger Maciej Mazurek oraz goście m.in. z Kanady, Anglii, Litwy i Ukrainy.

W trakcie Forum zostaną wręczone nagrody MAX, przyznawane osobom i przedstawicielom instytucji, które w sposób szczególny zaangażowały się w budowanie kultury odpowiedzialnego ojcostwa.

***

Tato.Net działa od 2004 roku. To pierwsza organizacja pozarządowa w Polsce, skupiająca się w całości na roli ojców w rodzinach. Zorganizowała prawie 400 wydarzeń dla ponad 7000 ojców i 3 duże kampanie społeczne. Jej członkowie są autorami kilkunastu książek, audiobooków, raportów. Działa przez tworzenie terenowych Klubów Ojca w Polsce, a także na Ukrainie, w Anglii, Szwajcarii, Austrii, Niemczech, USA, Kanadzie, Brazylii, Słowacji, Rumunii, na Białorusi i w Rosji. Prowadzi badania, analizy i jest jednym z wiodących ośrodków eksperckich w zakresie ojcostwa i rodziny w Polsce.

Źródło:
;