Imieniny: Marii, Magdaleny

Wydarzenia:

Aktywnie

ministranci ze skawinki fot. BP Arch. Krak.

Ministranci z parafii Skawinki zapamiętają weekend majowy na długo. Po zwycięstwie w etapach: dekanalnym, rejonowym i diecezjalnym, w pierwszych dniach maja reprezentowali oni Archidiecezję Krakowską w XIV Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej o Puchar „KNC”, który odbywał się w dwóch miastach: Skierniewicach i Sochaczewie. Dryżyna niewielkiej parafii w Skawinkach pw. Św. Joachima zajęła pierwsze miejsce w Polsce, w kategorii wiekowej „ministrant” (roczniki 2007-2011) wygrywając wszystkie mecze. Ośmiu zawodników stanęło na wysokości zadania tworząc zgrany zespół, bardzo dobry technicznie, grający mądrze i z ogromną pasją. Należy wymienić i docenić każdego z drużyny: Piotr i Krzysztof Twardosz, Dorian i Adrian Pocielej, Paweł Trzajna, Seweryn Chorąży, Jakub Moskała i Klaudiusz Jurek.

 

Na sukces pracował cały zespół i jak mówią chłopaki: Nie było tutaj przypadku. Budująca jest wiara i postawa całej drużyny. Koledzy działali na całej linii. Gra zawodników mówi sama za siebie, ale trzeba przedstawić także postawę z ławki rezerwowej. Krzyżyk w dłoniach, a przy trudniejszych akcjach mocniejszy uścisk i ucałowanie krzyża.

Otrzymali również wyróżnienia w kategoriach: najlepszy bramkarz turnieju – Jakub Moskała, który zachował „czyste konto” aż do finału; najlepszy strzelec turnieju – Klaudiusz Jurek, zdobył 11 bramek.

Ministranci ze Skawinki zagrali łącznie 98 minut dynamicznych i szybkich 7 meczy, strzelając 23 bramki ze stratą tylko jedynej w finale rozegranym z parafią z Kobylina (diec. kaliska).

Dziękujemy wszystkim drużynom za emocjonujące i piękne akcje na hali, grę fair play, wspieranie zawodników innych zespołów, o czym świadczyło skandowanie nazwy parafii z trybunach a szczególnie drużyn przeciwnych – takie wrażenia zostały w świadomości naszych graczy.

Dziękujemy wszystkim osobom dobrej woli, wspierających nas modlitwą oraz pomocą materialną, dzięki którym chłopaki będą mieli niesamowite wspomnienia, szczególnie Wójtowi Gminy Lanckorona Tadeuszowi Łopacie, Janowi Burkatowi oraz Bogusławie i Jerzemu Sidorom. A przede wszystkim ogromne podziękowania należą się ks. proboszczowi Adamowi Szczygłowi, który całym sercem był z nami.

Radość jest wielka z tego faktu. Nasza Archidiecezja zaistniała przez zespół ośmiu chłopaków. Zgranie, zrozumienie i współpraca. Wniosek jest jeden, warto jest poświęcać swój czas indywidualny dla tworzenia wspólnoty. Wspólnoty przy ołtarzu naszego Pana, ale także wspólnoty ludzi, których łączy pasja – sport. Gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju.

Oceń treść:
Źródło:
;