Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Nelsona Mandeli

Z Bogiem

Misyjne Święto Młodych z Miłosierdziem i Azją

 fot. mat. pras.

Każdego roku w Chludowie pod Poznaniem organizowane jest Misyjne Święto Młodych. Ta mała miejscowość, w czasie kilku pierwszych dni lipca, ożywa pieśnią, modlitwą, radosnym i młodzieńczym świadczeniem o Chrystusie. Każdy może znaleźć tu coś dla siebie: konferencje ciekawych gości, spotkania tematyczne w grupach, przedstawienia i koncerty. Jest też czas na aktywność sportową i relaks, można nawet potańczyć. Centralnym elementem każdego dnia jest oczywiście Eucharystia. Misyjne Świeto Młodych to czas na spotkanie się z Bogiem, drugim człowiekiem, ale także samym sobą. To też okazja na spotkanie misjonarzy świeckich i zakonnych. Ich przejmujące świadectwa i możliwość osobistego kontaktu sprawiają, że zawsze głębiej można poczuć powszechność Kościoła, który działa na wszystkich kontynentach.

 


Tak będzie także  na ósmym Misyjnym Święcie Młodych w Chludowie od  28 czerwca do 2 lipca 2016. Tematem będzie Boże Miłosierdzie i jego rola w życiu każdego człowieka. Tegoroczne święto odbędzie się pod hasłem "#OgarnijMnie".
Jako tło misyjne dla tegorocznego święta, organizatorzy wybrali Azję. Będzie więc okazja do poznania misjonarzy, którzy pochodzą z tego kontynentu, a aktualnie pracują w Polsce oraz tych, którzy z Polski wyjechali do pracy misyjnej w Azji. Ósme Misyjne Święto Młodych to już ostatnia szansa na dobre przygotowanie się do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, stąd pomysł, by spotkanie skoncentrować wokół miłości Miłosiernego Boga Ojca.

Każdego wieczoru odbywać się będą koncerty zespołów grających muzykę z dobrym przekazem:  Maleo Reggae Rockers, Ninive oraz Rock & Fire. Oprawę muzyczną każdego dnia zapewni Tabor Music Team.  Zaplanowane są dodatkowe wydarzenia, takie jak niecodzienna dyskoteka – tzw. Chrystoteka i Misterium o Bożym Miłosierdziu, które młodzież będzie mogła przeżywać w tej wyjątkowej wspólnocie, jaka utworzy się w Chludowie.

W Misyjnym Święcie Młodych można brać udział już od 15 roku życia. Trzeba jednak pamiętać, że  osoby, które nie ukończyły 18 lat, muszą mieć ze sobą zgody rodziców lub prawnych opiekunów.

Wśród osób, z którymi młodzi będą mogli porozmawiać podczas tegorocznych dni są:

Abp Stanisław Gądecki – metropolita poznański;

o. Michał Olszewski SCJ - rekolekcjonista i założyciel grupy medialnej Profeto. Jest jednym z najmłodszych egzorcystów w Polsce. Jest redaktorem naczelnym portalu ewangelizacyjnego profeto.pl.  Rekolekcjonista, spowiednik osób zniewolonych. Autor cyklu „Credo” oraz książki „Ogarnij się”. Z nauką o Chrystusie podróżuje po Polsce, Europie i USA. Zaangażowany w katechezy przygotowujące młodzież z całej Polski do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
Ma czarny pas w taekwondo.

o. Jordan Śliwiński OFMCap - spowiednik i rekolekcjonista. Kapucyn, doktor filozofii, wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego Braci Mniejszych Kapucynów w Krakowie, współpracownik Dominikańskiego Centrum Informacji o Sektach i Nowych Ruchach Religijnych w Krakowie.

o. Kazimierz Szymczycha SVD – misjonarz Afryki oraz sekretarz Komisji ds. Misji Episkopatu Polski.  Przez 20 lat pracował w Demokratycznej Republice Konga. Jego działalność misyjna obejmowała zarówno pracę w afrykańskim buszu, jak i prowadzenie formacji biblijnej w Centrum w Bandundu. Nie straszna mu praca ze spawarką, o czym pewnie chętnie opowie. Od 2011 jest Sekretarzem Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

o. Krzysztof Malejko SVD – misjonarz pracujący na co dzień w Wietnamie;
Pochodzi z Błonia k. Warszawy. Z Kościołem związany był, można powiedzieć, „od zawsze". Od młodych lat służył przy ołtarzu jako ministrant, a później jako lektor. Przez wiele lat nie myślał jednak o powołaniu kapłańskim. Ważniejsza była szkoła i przyszłe studia ekonomiczne, w per-spektywie praca w firmie ojca.  W wyborze seminarium misyjnego pomogły wcześniejsze wyjazdy zagraniczne i pragnienie przygody, doświadczenia czegoś ciekawego w życiu. Duże zna¬czenie miały wyjazdy do Taize, gdzie doświadczył Kościoła uniwersalnego - Kościoła wielu narodów, języków i kultur.

Darek Malejonek – założyciel i lider zespołu Maleo Reggae Rockers.

Możliwe, że gościem Misyjnego Święta Młodych będzie także ks. Jan Hou Yongwang - misjonarz z Chin.  Do Polski przyjechał w 2007 r. w ramach współpracy z werbistami. Wiedział wtedy, że papież Jan Paweł II pochodzi z Polski,  słyszał trochę o Oświęcimiu. Ukończył formację kapłańską w Misyjnym Seminarium Księży Werbistów w Pieniężnie. Święcenia diakonatu przyjął w czerwcu 2013 r. z rąk ks. bp. Romualda Kamińskiego, a święcenia kapłańskie 9 maja 2015 r. już w Chinach.

Organizatorem wydarzenia jest Zgromadzenie Słowa Bożego (Werbiści) wraz z Werbistowskim Centrum Młodych TABOR - wszystkie dodatkowe informacje na  http://www.swietomlodych.werbisci.pl/.
 Źródło:
;