Imieniny: Marka, Elzbiety

Wydarzenia: Dzień Ewakuacji

Pod oknem

Młodzi i Miłosierdzie po raz drugi

spotkanie młodzi i miłosierdzie fot. Projekt M&M

Został miesiąc do drugiej odsłony Projektu M&M2, który na TAURON Arenie Kraków odbędzie się pod koniec marca dla młodzieży z Krakowa i okolic.

 

Ubiegłoroczne Światowe Dni Młodzieży po raz kolejny sprawiły, że świat usłyszał o Krakowie, a i dla Polski na kilka dni stolica przeniosła się znów do miasta królów, na którym skupił się wzrok całego świata. Choć na co dzień dzieje się tu więcej wydarzeń, niż w jakimkolwiek innym mieście, propozycja dla młodych o nazwie Projekt M&M2 jest nietypowa.

Spotkanie odbywające się 28 i 29 marca 2017 roku na TAURON Arenie Kraków jest skierowane do krakowskiej młodzieży i ma charakter wydarzenia edukacyjno-kulturalnego niosącego religijne przesłanie prezentowane w przystępny i ciekawy sposób dla wszystkich uczestników. Program tego wydarzenia to nie tylko możliwość słuchania, ale i też okazja do odpowiedzi na wezwania, jakie przed uczestnikami postawią organizatorzy.

Okazuje się jednak, że dobre wieści o tym, co dzieje się w Krakowie dotarły też poza granice miasta - W ostatnim tygodniu odebraliśmy klika telefonów z różnych miejscowości w Polsce, m.in. z Jeleniej Góry - mówi Magdalena Kula z zespołu organizatorów - Zapisy będziemy przyjmować do wyczerpana miejsc, trudno odmówić komuś, kto po prostu chce być w tym czasie z nami - dodaje koordynatorka.

Wśród zaproszonych gości będzie m.in. Ireneusz Krosny - najbardziej znany mim w Polsce, który ma na swoim koncie występy nie tylko w kraju i Europie, ale wielu miejscach na świecie. Niesamowitym doznaniem estetycznym może być specjalnie przygotowana na tą okazje etiuda Teatru Cieni, którą młodzi będą mogli obejrzeć w pierwszej części Spotkania. Swoje pozdrowienie dla uczestników zapewnił - podobnie jak w roku ubiegłym - Papież Franciszek.

Projekt M&M2 jest kontynuacją zeszłorocznego Wydarzenia, które zgromadziło łącznie ponad 18 tysięcy młodych ludzi. Pierwsza odsłona M&M przygotowana była jako oficjalne obchody nadzwyczajnego roku jubileuszowego dla młodych ludzi z miasta Krakowa. Wydarzenie odbędzie się 28 i 29 marca 2017 roku na TAURON Arena Kraków. Głównym Organizatorem wydarzenia jest Archidiecezja Krakowska.  

Strona wydarzenia: http://mlodziimilosierdzie.pl/

Oceń treść:
;