Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana

Wydarzenia: Dzień Niepełnosprawnych

Z Bogiem

 fot. materiały organizatorów

Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej zaprasza do udziału w adwentowych rekolekcjach on-line. „Mijający rok mógł w naszym życiu wiele zmienić, więc tym bardziej trzeba się ogarnąć!” – zachęcają organizatorzy.

Rekolekcjom będzie przewodziło wymowne hasło „Weźże się ogarnij”. - Zapraszamy do wspólnego ogarnięcia się na przyjście Jezusa - po tym roku jest co ogarniać - wyjaśniają młodzi.

Uczestnicy wydarzenia będą otrzymywać materiały formacyjne, które pomogą przygotować się do świąt Bożego Narodzenia. Wszystko zostało przygotowane tak, by jak najbardziej odejść od mediów społecznościowych i przeżyć czas radosnego adwentowego oczekiwania „w skupieniu, tworząc Jezusowi przestrzeń na przyjście do nas z pokojem i radością”.

Organizatorzy chcą, by każdy mógł przeżyć rekolekcje w swoim tempie i stąd nie jest wymagane używanie mediów społecznościowych. Jednak każdy, kto chce być na bieżąco, może dodatkowo polubić na Facebooku i Instagramie profil „@mlodzi.diecezja”.

- Rzucamy adwentowe wyzwanie na najbliższe 4 tygodnie. Ogarnij cele, przestrzeń, czas i relacje, by Jezus mógł przyjść z mocą do twojego życia - zachęcają kapłani związani z krakowskim duszpasterstwem młodzieży, ks. Sebastian Kowalczyk i ks. Marcin Filar.

W ramach wydarzenia, w każdą niedzielę adwentu organizatorzy zachęcają do przeżycia Eucharystii w swoim parafialnym kościele oraz wysłuchania konferencji, którą wygłoszą duchowni opiekujący się Duszpasterstwem Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej.

Ponadto, przygotowano także adwentowy planner (w którym, korzystając z przygotowanych propozycji, uczestnicy sami zdecydują, jakie wyzwania i w jakim stopniu chcą podjąć), codzienne rozważania słowa Bożego, specjalne konspekty dla katechetów i animatorów wspólnot oraz na zakończenie spotkanie on-line z innymi uczestnikami rekolekcji.

Aby wziąć udział w rekolekcjach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.bit.ly/wezzesieogarnij. „Konferencje będą dostępne w YouTube i Spotify, a pozostałe materiały będziecie dostawać mailem (najlepiej do wydruku), aby ograniczyć czas spędzany przy komputerze, którego i tak jest dużo” - podsumowują organizatorzy.

Oceń treść:
Źródło:
;