Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

Pod oknem

Modlitwa o bezpieczny przebieg Światowych Dni Młodzieży

 fot. KP/Fra3

W najbliższy piątek 10 czerwca o godz. 19.15 w Centrum Jana Pawła II w Krakowie prowincjał franciszkanów z członkami Wspólnoty Maryi z Włoch i Polski modlić się będą o bezpieczny przebieg Światowych Dni Młodzieży.

 

Przyzywać tam będą wstawiennictwa błogosławionych ojców: Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, którzy ponieśli śmierć męczeńską z rąk komunistycznych terrorystów. Msza zakończy się błogosławieństwem ich relikwiami.

Modlitwa o wylanie Ducha Świętego nad miastem Krakowem, Światowymi Dniami Młodzieży i nad Polską ma nawiązywać do historycznego wydarzenia z pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny i mszy św. na pl. Zwycięstwa w Warszawie.

 

Program szczegółowy:

17.45 - Don Fabio Bartoli: „Wspólnota Maryja - 40 lat katolickiego doświadczenia charyzmatycznego”

18.15 - wspólnotowa modlitwa charyzmatyczna animowana przez odpowiedzialnych i młodzież Wspólnoty Maryja z Rzymu i Krakowa

19.15 - Eucharystia z modlitwą o wylanie Ducha Świętego nad miastem Krakowem, Światowymi Dniami Młodzieży, i nad krajem w rocznicę 1050 Chrztu Polski – o. Marian Gołąb OFMConv, Minister prowincjalny krakowskiej prowincji św. Antoniego z Padwy i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (franciszkanów), długoletni misjonarz w Ugandzie

;