Imieniny: Filipa, Pauliny

Wydarzenia: Dzień Matki

Pod oknem

Modlitwa w intencji kard. Macharskiego na Wawelu

 fot. Łukasz Kaczyński

W Katedrze Wawelskiej modlono się za kard. seniora Franciszka Macharskiego, który wczoraj uległ wypadkowi i w poważnym stanie trafił do szpitala. Eucharystii w intencji jego powrotu do zdrowia przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz.

„Przybyliśmy do tego ołtarza, aby się modlić i polecać bardzo serdecznie i gorąco księdza kardynała Franciszka, który wczoraj uległ wypadkowi w swoim domu i stan jego zdrowia jest poważny" - mówił ma wstępie Eucharystii metropolita krakowski. Dodał, że lekarze czynią wszystko, a wierni powinni wspierać duchowo - zarówno lekarzy, jak i kardynała. "Wspierać go modlitwą, prosząc zwłaszcza Jana Pawła II, aby się wstawiał do Pana Boga za niego” – powiedział.

Zapytany o obecny stan metropolity seniora kard. Dziwisz podkreślił, że trzeba mieć nadzieję, gdyż kard. Macharski wychodził obronną ręką już z niejednej opresji zdrowotnej. „Kardynał wychodził z siostrami na przechadzkę do ogrodu i na schodach wywrócił się, potłukł się dość mocno i stracił przytomność. W takim stanie odwieziono go do szpitala. Trzeba mieć nadzieję, niemniej jednak sytuacja jest poważna. Dlatego też się modlimy” – przedstawił obecną sytuację kard. Dziwisz.

Zastępca rzecznika archidiecezji krakowskiej, ks. Piotr Studnicki, poinformował przy tym, że kard. Macharski nadal jest nieprzytomny. "Sytuacja jest na tyle poważna, że lekarze nie podejmują na razie żadnej interwencji chirurgicznej" - powiedział.

Wczoraj kard. Stanisław Dziwisz udzielił kardynałowi Franciszkowi sakramentu namaszczenia chorych i poprosił wiernych archidiecezji krakowskiej o "modlitwę wsparcia dla kard. Franciszka”.

Kardynał Franciszek Macharski urodził się 20 maja 1927 r. w Krakowie. 2 kwietnia 1950 r. otrzymał z rąk kard. Adama Stefana Sapiehy święcenia kapłańskie. Święceń biskupich udzielił mu 6 stycznia 1979 r. Jan Paweł II, a kardynałem został 30 czerwca 1979 r. W latach 1979-2005 był metropolitą krakowskim. Od 2005 kardynał mieszka na terenie klasztoru sióstr albertynek w Krakowie.

 

Źródło:
;