Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

Wydarzenia: Dzień Kultury Fizycznej

Książka

„Mówią o nas: niewierni” - autentyczne historie chrześcijan prześladowanych przez islamskich ekstremistów na Bliskim Wschodzie

mówią o nas niewierni fot. aetos.pl

29 listopada ma premierę reportaż Mindy Belz „Mówią o nas: niewierni”. Znana korespondentka wojenna opisuje autentyczne historie chrześcijan prześladowanych przez islamskich ekstremistów na Bliskim Wschodzie. Partnerem publikacji jest papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, a część dochodów ze sprzedaży książki wspomaga odbudowę szpitala w Aleppo w Syrii.

 

Dziennikarka Mindy Belz już od wielu lat zajmuje się tematem prześladowań chrześcijan na Bliskim Wschodzie. „Jej książka zawiera poruszającą relację o tym, co znaczy być uczniem Jezusa w tamtym rejonie świata. To wstrząsająca, lecz również inspirująca opowieść o ludziach niezachwianej wiary” - czytamy w nocie wydawniczej, w której opisano także dramatyczną sytuację chrześcijan w Iraku i Syrii. „W tamtejszych kościołach eksplodują bomby, giną kapłani i pastorzy, a chrześcijańskie dzieci porywane są dla okupu. Rodzinom, których przodkowie przetrwali dwa tysiące lat w regionie przemierzanym niegdyś przez Chrystusa, grozi teraz śmierć z rąk islamskich terrorystów”.

„Myślę, że poprzez tę książkę Pan Bóg pragnie, żebyśmy dostrzegli wierzących braci i siostry w potrzebie, a jednocześnie na ich przykładzie uczy nas ważnej lekcji. Kościół w Iraku i Syrii przeszedł przez ogień prób i dzięki temu zrozumiał, że nie chodzi o jego siłę kryjącą się w ilości wiernych, majątku czy władzy, ale o miłość Chrystusową, którą ma wobec braci, a także swoich wrogów. Głębokie zrozumienie tej kwestii jest równie ważne dla nas – Polaków” - napisał w swojej rekomendacji Leszek Osieczko z Open Doors Polska.

„Są tematy, które dzisiejszy świat chciałby przemilczeć. Osoby, o których wolałby zapomnieć. Książka „Mówią o nas: niewierni” to zaproszenie czytelnika do wsłuchania się w głos cierpiących chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Życzę «niespokojnej» i owocnej lektury” - zachęca ks. prof. Waldemar Cisło z papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które jest partnerem publikacji, a część dochodów ze sprzedaży książki wspomoże odbudowę szpitala w Aleppo w Syrii.

Mindy Belz jest redaktorem magazynu „World”. Relacjonowała wojny na Bałkanach, w Sudanie, Iraku, Syrii i Afganistanie. Przekazywała wiadomości bezpośrednio z wydarzeń w Nigerii, Egipcie, Turcji oraz w innych krajach. 

Książka w Polsce ukazała się nakładem wrocławskiego wydawnictwa Aetos.

Oceń treść:
;