Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty

Wydarzenia: Dzień Stoczniowca i Marynarza

Internet

Multimedialne wadowickie mieszkanie Wojtyłów

 fot. Fra3.pl

Z radością informujemy, że opracowany przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie multimedialny spacer śladami św. Jana Pawła II pt. “Małopolska – tu wszystko się zaczęło…” został wzbogacony o wyjątkowe fotografie panoramiczne mieszkania Wojtyłów w Wadowicach.

Projekt umożliwiający wirtualne zwiedzanie Małopolski Jana Pawła II powstał na pierwszą rocznicę kanonizacji papieża.  Teraz, dzięki uprzejmości dyrekcji Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, za pośrednictwem strony www.tusiezaczelo.pl możemy zobaczyć także niedostępne dotychczas w przestrzeni internetowej przedwojenne mieszkanie rodziny Wojtyłów. Miejsce to jest prawdziwą perełką na małopolskim szlaku Karola Wojtyły, gdyż jak wiemy w tym mieszkaniu, na piętrze kamienicy przy ulicy Kościelnej w 1920 roku na świat przyszedł św. Jan Paweł II. Tutaj też spędził pierwsze osiemnaście lat życia, aż do wyjazdu na studia w Krakowie.

***

Wadowickie mieszkanie rodziny Wojtyłów oraz cała imponująca ekspozycja poświęcona św. Janowi Pawłowi II jest dostępna dla turystów codziennie z wyjątkiem ostatniego wtorku miesiąca. Szczegóły na stronie Muzeum: www.domjp2.pl.  

 

Źródło:
;