Imieniny: Teresy, Heliodora, Jana

Wydarzenia: Światowy Dzień Mieszkalnictwa

Solidarność

Muzycy przygotowują pomoc dla potrzebującej rodziny ze Szlachetnej Paczki

wolontariuszka szlachetnej paczki fot. Szlachetna Paczka

Obecność i wsparcie drugiego człowieka są w 2020 roku kluczowe i deficytowe zarazem. Pandemia koronawirusa dotknęła nas wszystkich, ale – jak bywa zazwyczaj – najbardziej ucierpiały osoby już wcześniej ledwie wiążące koniec z końcem. Sytuacja dała się również we znaki branży muzycznej, w której niektórzy z dnia na dzień stracili źródło dochodu.

 

Zdając sobie sprawę, jak ważna jest solidarność i jak wiele znaczy współpracujący zespół, muzycy wspierają rodziny ze Szlachetnej Paczki. Pomoc dla potrzebujących przygotują m. in. Kayah, Urszula Dudziak, Arek Kłusowski, Magdalena Steczkowska czy Skubas.

–  Mam pewne zasoby, mam pewne możliwości dotarcia do ludzi, mam zatem szansę zmieniać świat. I dzielę się tą siłą, którą dostałam i wypracowałam. Uważam, że każdy, któremu się chociaż troszeczkę powiodło w życiu, powinien – mówi Kayah. –  Jako artysta, który odniósł sukces, również dzięki pracy innych ludzi, wydaje mi się, że mam pewnego rodzaju dług społeczny do spłacenia – dodaje.    

Artyści pomogą w tym roku pani Ewie. Choroba odebrała jej resztki życiowej stabilności. Dziś 67-letnia kobieta zmaga się z boleśnie długą listą schorzeń. Mimo wielu operacji, straciła wzrok w jednym oku. Jej stan zdrowia nie zawsze pozwala na wyjście z domu. Czasami, gdy ma siłę, powolnym krokiem wychodzi przed blok, do ogródka, razem ze swoim pieskiem – jedynym towarzyszem w trudnej codzienności.

Po odliczeniu kosztów utrzymania i leczenia Pani Ewie zostaje na przeżycie 139 zł miesięcznie. To nieco ponad 4 zł na dzień… Mimo że śpi na starym tapczanie, najbardziej marzy o tym, by móc od czasu do czasu z kimś porozmawiać.

–  To jest jakimś absurdem. Mimo tego, że wielu z nas straciło właśnie pracę czy możliwości, to jednak są ludzie bardziej poszkodowani. I czasami warto sobie zdać z tego sprawę. I właśnie dlatego przyłączamy się do Szlachetnej Paczki, żeby pomóc pani Ewie – mówi Skubas.  

Ty też możesz pomóc, wejdź na https://www.szlachetnapaczka.pl 

Oceń treść:
;