Imieniny: Kai, Leonii, Sotera

Wydarzenia: Dzień Ziemi

Małopolska

 fot. Łukasz Kaczyński Akcja "Nie bądź karpiem! Nagraj kolędę!"

Krakowianie i turyści kolejny już rok mogą skorzystać z wyjątkowej okazji i nagrać własne wersje kolęd w profesjonalnym studio. Akcję „Nie bądź karpiem! Nagraj kolędę!” organizuje Biblioteka Polskiej Piosenki.

"Widzimy, że ten nasz pomysł spotkał się z dużym odzewem i zainteresowaniem. W natłoku szarej rzeczywistości trudno nam czasem właściwie przeżyć ten świąteczny czas. Śpiewanie kolęd to jeden z najmocniejszych jego elementów - tych, które niesamowicie łączą ludzi. A jeśli jeszcze możemy się tym podzielić z innymi w postaci podarunku - czego chcieć więcej?" - powiedział Waldemar Domański, dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki. To, że inicjatywa cieszy się ogromnym zainteresowaniem, potwierdza kalendarz rezerwacji wypełniony prawie całkowicie.

Własne aranże kolęd na pewno będą umileniem świąt Bożego Narodzenia, gdyż wszyscy wokaliści otrzymują płytę CD ze swoim wykonaniem. Uczestnicy mogą zaśpiewać jedną z 15 kolęd, m.in. „Cichą noc”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Bóg się rodzi” czy „Mizerna, cicha”. Podkłady MIDI można odnaleźć na stronie internetowej www.bibliotekapiosenki.pl.

Każdy, kto chciałby sprawić bliskim wyjątkowym prezent świąteczny może zarezerwować termin, a następnie przyjść i nagrać kolędę lub pastorałkę. W tym roku przygotowano dwie wersje muzyczne każdego utworu do wyboru. Organizatorzy zapraszają na nagrania naraz maksymalnie 8 osób.

Studio, w którym przed studyjnym mikrofonem oraz z profesjonalnym podkładem chętni mogą zaśpiewać świąteczne utwory, znajduje się przed Radiem Kraków na al. Słowackiego 22.

"Chcemy zrobić wyjątkową niespodziankę babciom. Żeby na święta otrzymały kolędę zaśpiewaną przez wnusia. Myślę, że to będzie bombowy prezent" – wyjaśniła Agnieszka Komorek, mama Sergiusza, który zaśpiewał w przedświątecznym studio. "Pierwszy raz miałem okazję śpiewać z takimi słuchawkami na uszach - muzyka i mój głos były wręcz w mojej głowie" - dodał sam Sergiusz.

Uczestnicy inicjatywy „Nie bądź karpiem! Nagraj kolędę!” przekazują prawa do wykorzystania wykonanej wersji utworu organizatorom – dzięki temu znajdzie się ona na stronie internetowej akcji. Inicjatywę Biblioteka Polskiej Piosenki współorganizuje ze studiem B&B records.

Oceń treść:
Źródło:
;