Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty

Wydarzenia: Dzień Stoczniowca i Marynarza

Polska

Na Jasnej Górze koncert z okazji 100. urodzin Jana Pawła II

jasna góra fot. Mazur/Episkopat.pl/Flicr.com

Przesłanie wdzięczności i zawierzenia św. Janowi Pawłowi II – Ojczyzny i Kościoła w Polsce – płynie z Jasnej Góry. Trwa dwudniowe świętowanie setnych urodzin papieża, który swoje Totus Tuus związał z częstochowską Maryją. Składa się na nie przede wszystkim modlitwa dziękczynna, ale również specjalny koncert.

 

„Chcemy od świętego Papieża wciąż uczyć się zawierzenia Bogu i Jego Matce” – przypomina nowo mianowany przeor Jasnej Góry. O. Samuel Pacholski podkreśla, że świętowanie to też okazja do budowania, wraz z Janem Pawłem II, naszej polskiej wspólnoty: „Takie okazje są bardzo ważne, zwłaszcza teraz kiedy przeżywamy ten okres pandemii, kiedy nie możemy się swobodnie poruszać, dzięki transmisji możemy poczuć się znowu jako wspólnota religijna, narodowa, jako wspólnota tych, którzy pamiętają, kochają Papieża, wiele mu zawdzięczają”.

Mszy św. przewodniczył dziś generał zakonu paulinów o. Arnold Chrapkowski. Wieczorem odbędzie się bez udziału publiczności, transmitowany przez Telewizję Polską koncert: „Cała Polska śpiewa dla Jana Pawła II”. To słowno-muzyczna podróż jego śladami przez miejsca niezwykle ważne w życiu Karola Wojtyły i w jego pontyfikacie. Na tej drodze nie mogło zabraknąć Jasnej Góry, która pamięta o swym największym z pielgrzymów. Modlitwa trwać będzie także jutro.

Oceń treść:
Źródło:
;