Imieniny: Lucji, Kazimierza, Eugeniusza

Wydarzenia:

Polska

 fot. Krzysztof Petela

- Piesza pielgrzymka na Jasną Górę pokazuje jak piękny jest Kościół, jak ważna jest wspólnota i jedność - podkreślają ci, którzy doświadczają tych jedynych w swoim rodzaju rekolekcji w drodze. Na Jasnej Górze rozpoczął się tzw. szczyt pielgrzymkowy przed uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Podążają pątnicy ze wszystkich stron kraju, wielu osiągnęło już swój cel. To m.in. pielgrzymi gnieźnieńscy, rybniccy, legniccy, świdniccy i wrocławscy.

 

Piesze pielgrzymowanie na Jasną Górę, to w tym roku wielkie rekolekcje o Kościele. Pątnicy realizują program roku duszpasterskiego w Polsce: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Są prośby, by Bóg wzbudzał w parafiach i wspólnotach gorliwość, wierność, miłość do Jego słowa i sakramentów.

„Pielgrzymka pokazuje jak piękny jest Kościół, jak bardzo jest ważna wspólnota, jak w tej wspólnocie czuje się dobrze i jak ważna jest jedność między nami. Wiara to jest sposób życia, bo nie można oddzielić tego, że wierzę i tego, jak żyję. Tą wiarę się wzmacnia, buduje z każdym dniem i na nowo się odkrywa to w sobie i w innych” – mówią jasnogórscy pątnicy.

Za trud pieszego pielgrzymowania i świadectwo wiary dziękuje pątnikom Prymas Polski. „Pielgrzymi idą ze wszystkich zakątków Polski. Przychodzą tutaj, żeby przypomnieć sobie: Kościół jest dla wszystkich. Myślę, że w tym roku to uczenie się Kościoła w drodze, te rekolekcje o Kościele, że one zaowocują nie tylko wielką miłością do Kościoła, ale też większą odpowiedzialnością za Kościół” – podkreśla abp Wojciech Polak.

Najwięcej pielgrzymek pieszych, rowerowych, a nawet biegowych docierać będzie na Jasną Górę do wigilii uroczystości Wniebowzięcia NMP.

Źródło:
;