Imieniny: Anieli, Petroneli

Wydarzenia: Dzień Bociana Białego

Rodzina

kobieta fot. pexels.com

Już 11 maja w kolegiacie św. Anny odbędzie się piąta odsłona konferencji „Co ona ma?”. Tym razem jej temat przewodni brzmi: „Mężczyzna mojego życia? O relacji z tatą i... Tatą”.

- Będziemy mówić o ojcostwie, ale nieco z innej perspektywy. Chcemy dotknąć tematu bycia córką - zarówno w dzieciństwie, jak i tej relacji już będąc dorosłą. Nie będziemy również unikać tematów trudniejszych, czyli na przykład zranień w tej więzi. Oprócz tego odniesiemy się też do relacji z Ojcem Niebieskim - opisuje Karolina Latkiewicz, współorganizatorka wydarzenia.

Dodaje, że taki temat spotkania zrodził się z sugestii uczestniczek poprzednich odsłon wydarzenia. - Zwracano nam uwagę, że poukładanie spraw ze swoim tatą na pewno wspomaga rozwój własnej wiary, gdyż podobnie jak patrzymy na ojca ziemskiego, często też patrzymy na Boga, a także jest on po prostu matrycą do budowania relacji z innymi mężczyznami - wyjaśnia.

Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. w krakowskiej akademickiej kolegiacie, której przewodniczyć będzie ks. prof. dr hab. Tadeusz Panuś, proboszcz parafii przy Kolegiacie św. Anny w Krakowie i kierownik Katedry Katechetyki Wydziału Teologicznego UPJPII.

W przedpołudniowym panelu wykładów uczestniczki będą mogły posłuchać Magdaleny i Marcina Nowaków, którzy są małżeństwem i rodzicami czterech córek. Od lat związani są z ruchem pro-life i pracują w Polskim Stowarzyszeniu Obrońców Życia Człowieka. Poza tym prelekcję wygłosi Urszula Rychlińska, artysta grafik. W swoim malarstwie przedstawia ona człowieka jako kobietę i mężczyznę, stworzonych na podobieństwo Boga i powołanych do miłości małżeńskiej na wzór miłości Chrystusa do Kościoła.

Po południu z kolei do uczestników zwrócą się siostry dominikanki z Broniszewic, prowadzące Dom Pomocy Społecznej dla chłopców w różnym wieku i z różnym poziomem niepełnosprawności intelektualnej i fizycznej. Po nich nastąpi wykład Debory Sianożęckiej - psycholog i psychoterapeuty. Jest ona autorką popularnych książek, w tym „Rachab. Odnajdź swoje miejsce w rodowodzie Jezusa” i „Tamar. Odnajdź swoje miejsce w rodowodzie Jezusa”.

Jak przyznaje Latkiewicz spotkanie było pierwotnie organizowane dla studentek i młodych kobiet. - W tym momencie jest również adresowane do matek, żon, jak i kobiet starszych. Myślę, że z racji doboru prelegentów każdy znajdzie coś dla siebie. Serdecznie zapraszamy, by drugą sobotę maja spędzić z nami - zachęca do udziału.

W przerwach między wykładami organizatorzy przewidzieli poczęstunek, możliwość zakupu książek, obejrzenia prac plastycznych, a także skorzystania z sesji zdjęciowej. Na zakończenie konferencji uczestnicy będą mogli wziąć udział w nabożeństwie majowym. Na wydarzenie można się zapisać na stronie dobrydom.org.pl.

Oceń treść:
Źródło:
;